ÜNYE BELEDİYESİ - Haber

BİNİCİLİK TESİSLERİ YENİLENİYOR

Tarih: 05.03.2020

Ünye Belediyesi, bölgede alanında tek olan binicilik tesislerinde, vatandaşların binicilik ve sosyal ihtiyaçlarına yönelik düzenlemeler gerçekleştiriyor. Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, düzenlemelere ilişkin yaptığı açıklamada, “Tesislerde her yaştan ziyaretçiler binicilik kursunun yanı sıra, sportif faaliyetler ve macera sporları da yapabilecek.” dedi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Günpınarı Mahallesi’nde bulunan binicilik tesislerinde yapılan düzenlemeleri yerinde inceledi. Beraberinde belediye meclis üyeleri, başkan yardımcıları ve birim müdürleriyle çalışma yapılan alanları gezen Başkan Tavlı, yapılan düzenlemelerle tesisisin daha da canlı hale geleceğini söyledi.

-“Tesis konseptine uygun hale getiriliyor”-

Nezih bir ortam oluşturmak adına otopark alanlarından, ziyaretçilerin sıkılmadan zaman geçirebileceği donatılara kadar tüm detayların düşünüldüğünü ifade eden Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, binicilik tesislerinin sosyal ve sportif anlamda daha verimli hizmet vermesi için gerekli olan düzenlemeleri yaptıklarını belirtti.

Başkan Tavlı, “Atların koşu pisti alanını konseptine uygun kütük çit modeli ile çeviriyoruz. Binicilik merakı olan hemşerilerimizin atlarını barındırabileceği alanı 2 katına çıkarıyoruz. Ayrıca kafeterya ve restoran bölümünde vatandaşlarımızın güneşte kalmaması için seyir tribünümüzün arkasını pergola ve kamelya tipi yapılarla kapatmış olacağız.” dedi.

-Yeni bir otopark alanı kazandırılıyor-

Binicilik tesislerinde yazın ve özellikle at yarışları turnuvalarının yapıldığı zamanlarda ciddi bir otopark problemi yaşandığına dikkat çeken Başkan Tavlı, “Tesisin giriş kısmında çok geniş bir alanı otopark olarak düzenliyoruz. Böylece tesis içinde araç parkının ve sıkışıklığın önüne geçiş olacağız.” diye konuştu.

-Profesyonel binicilik eğitimi verilecek-

Tesisini amacına uygun şekilde profesyonel binicilik eğitimi vereceğini de söyleyen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, bunun yanı sıra Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile başarılı öğrencilerin yanı sıra, fiziksel durumu biniciliğe uygun olan engelli çocukların da bu eğitimden yararlanması için çalışmalar yapılacağını ifade etti.