ÜNYE BELEDİYESİ - Haber

ATATÜRK PARKI SOSYAL TESİSLERİ, YENİ YÜZÜYLE HİZMET VERMEYE BAŞLAYACAK

Tarih: 05.03.2020

Ünye Belediyesi, Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde bir dizi düzenleme ve yenilik gerçekleştiriyor. Tesislerin restoran olarak ta kullanılan üst katı çok amaçlı toplantı ve düğün salonu olarak kullanılmak üzere düzenleniyor. Ayrıca tesissin denize bakan tarafında teras kafe şeklinde düzenleme de yapılıyor. Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, düzenlemelere ilişkin yaptığı açıklamada, “Tesisi daha da kullanılabilir bir hale getiriyoruz.” dedi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde devam eden yenileme çalışmalarını yerinde incelerdi. Beraberinde belediye meclis üyeleri, başkan yardımcıları ve birim müdürleriyle çalışma yapılan alanları gezen Başkan Tavlı, çalışmaların kısa sürede tamamlanacağını söyledi.

-“Tesisi daha verimli kullanılabilir hale getiriyoruz”-

Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, tesisin üst katının sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde çok amaçlı ve düğün salonu şeklinde değerlendirileceğini belirtti.

Başkan Tavlı, “Toplantı, düğün gibi organizasyonlar için burayı hazırlıyoruz. Bu çerçevede üst kata daha fazla alan kazandırmak için içten olan merdiven kapatılarak tesis dışından merdiven yapmak sureti ile dışa alıyoruz.” dedi.

-Tesisin ön girişinde kadınlar için el emeği, göz nuru ürünlerin satılabileceği bir alan oluşturulacak-

Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, restoranın iç merdivenlerinin bulunduğu alanda yine kadınların ev ekonomisine katkı sağlayabilmesi için el emeği ürünlerini tanıtabilecekleri ve satışa sunabilecekleri bir alan oluşturulacağını belirtti.

-“Teras Kafe” konsepti ile ilçeye modern bir kafe kazandırılıyor-

Tesisin deniz tarafına bakan yüzünde teras kafe konsepti ile yeni bir alan oluşturduklarını ve Ünye manzarasına hâkim modern bir yer hazırladıklarını kaydeden Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, açılır kapanır tavan sistemi ile hazırlanan ve nisan ayında bitecek olan kafenin dört mevsim hizmet verebileceğini söyledi.