ÜNYE BELEDİYESİ - Haber

BU BAŞARI TÜM ÜNYE'NİN...

Tarih: 28.06.2018

24 Haziran seçimlerinde gecesini gündüzüne katan Ak Parti Ünye İlçe Başkanlığı teşkilat mensuplarıyla bir araya gelen Ünye Belediye Başkanı Av. Ahmet Çamyar, “Ünye'nin yüzde 70'in üzerinde oy oranı ortaya koymasında emek veren herkese teşekkür ediyorum.” dedi

Ünye Belediyesi Atatürk Parkı Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen programa Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Hüseyin Tavlı, Ak Parti 6. sıra Ordu Milletvekili Adayı Yavuz Selim Kıran ve çok sayıda partili katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Hüseyin Tavlı, ''Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkâr olmaya geldik. diyen Recep Tayyip Erdoğan’ın izinde yorulmak nedir bilmeyen, çalınmadık kapı sıkılmadık el bırakmayan, tüm teşkilatımıza şükranlarımı sunuyorum.” dedi  

İYİ Kİ BU DAVANIN BİR FERDİYİM

Daha sonra sahneye kürsüye gelen Ünye Belediye Başkanı Av. Ahmet Çamyar, 24 Mayıs’la beraber başlamış olduğumuz o süreç, bugün burada ve Pazar akşam ki Cumhuriyet meydanında o kutlamayı saymazsak bugün burada yerini böyle yüzlerdeki o mutluk ifadesine yansıtmış vaziyette. Teşekkür ediyoruz hepinize iyi ki varsınız, iyi ki buradasınız, iyi ki bu ailenin ben bir mensubuyum, bir ferdiyim sizlerle beraber yol yürüyoruz. Bu ekibin içerisinden, inanıyoruz ki yarınlarda da belediye başkanları çıkacak. Biz inanıyoruz ki milletvekili adayları çıkacak milletvekilleri çıkacak hatta bakan çıkacak, belki halkın başkanı çıkacak.”

TEŞKİLATLARDA ÇALIŞMAK ÇOK ÖNEMLİ

Başkan Çamyar, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı Başkan yapacağız dedik ve yaptık. Aldığımız bu oy oranı bunu gösteriyor. Onun için teşkilatlarda çalışmak çok önemli. Çocuğunuzdan, işinizden fedakarlık yapıyorsunuz. Çok farklı atmosferlerle karşılaşıyorsunuz. Gittiğiniz her yerde çoğu zaman sitem yiyorsunuz bazen. Çünkü siyaset hep isteme makamıdır. Birileri sizden sürekli talep eder. Sizde bu sorunları çöze çöze, sorunu arkaya ata ata gidersiniz. Çözdünüz artık sorun yok diyemezsiniz. Yeni bir sorun gelir ve bunu çözmektir işiniz. Esasen siyasetçinin görevi de süreç idare etmektir. Ne kadar bu süreci başarılı bire şekilde idare ederseniz kaos dönemlerinde liderlikler ortaya çıkar. Karakterler ortaya çıkar. Bunları ne kadar başarılı yönetirseniz işte esasen ailenizin, siyasetin, bölgenin, işinizin lideri sizsiniz demektir.”

BURADAKİ KADRO, ÜNYE’NİN LİDERİDİR.

Buradaki kadro, Ünye’nin lideridir. Ünye’nin mimarlarıdır. Siz olmasanız bugün biz burada olmazdık. Siz olmasaydınız böyle bir netice ortaya çıkmazdı, diyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Onun için kendinizi kuvvetli bir şekilde alkışlaya bilirsiniz. Tebrik ediyoruz sizleri. Teşekkür ediyoruz.”

BİZ BELEDİYECİLİKTE RECEP TAYYİP ERDOĞAN’I ÖRNEK ALDIK

Başkan Çamyar, “Burada ki ekip 2023 vizyonu nu hazırlayan 2053 ve 2071’e ışık tutan bir ekip. Onun için sizle beraber bu davayı, bu yolculuğu yapmaktan dolayı keyifli ve mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Biz sahada çok rahattık. Bunu dört yıl boyunca yapmış olduğumuz çalışmaların karşılığı olarak algılayalım. Bizim belediyecilikte önderimiz, liderimiz, Cumhurbaşkanımız, dünya liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’dan örnek alarak adım adım geldik.”

4 YILIN MEYVESİNİ TOPLADIK

Çamyar, “Dört yıl içerisinde attığımız her adımı bilerek attık. Bunun da sahada bu seçimde rahatlığını gördük. Çıktığımız, çaldığımız her kapıda vatandaşlarımız bize dua ettiler, teşekkür ettiler. Talepleri de aldık ekibimizle beraber. Yapacaklarımızı yapıyoruz yapamayacaklarımızı planlıyoruz. Olmayacak taleplere neden olmadığını anlatıyoruz ki talebin yüzde yüzünü yapacağız diye, yapabileceğiz diye bir kural da yok. Ünye’de rahat bir seçim kampanyası yürüttük. Evet, eksikliklerimiz vardır. Şikâyetlerimiz vardır. Dertlerimiz vardır. Sayın Cumhurbaşkanımız mesajı aldık diyor. Bizde bu mesajı alanlardanız... Okuyoruz 24 yıldır da siyasetin içerisindeyiz. Acemisi değiliz siyasetin. Baktığımız vatandaş bize doğru baktığında ne talep edeceğini ne isteyeceğini  ‘’Hamd olsun’’ bilecek kadar da siyasi tecrübeye ve erdeme sahibiz. Onun için eksiklerimizin ne olduğunu iyi biliyoruz. Yapılacakların ne olduğunu da biliyoruz. Şimdi önümüzde bu yaz sezonuyla beraber bizim belediyecilik faaliyetleri anlamında çok sıkı bir şekilde yapmış olduğumuz çalışmaların açılışlarını yapma vakti.”

ADAY ADAYLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Bizimle birlikte gece gündüz çalışan aday adayı arkadaşlarıma teşekkür ederim diyen Av. Ahmet Çamyar, “Ünye’yi 21.YY’a yakışan bir kent haline getirmemiz lazım. Kimle? Bu ekiple. Bunu yaptığımızda biri çıkar ‘’ Allah razı olsun’’ der ve inanın bu Dünyanızda kurtulmuş olur, öbür Dünyanızda kurtulmuş olur. Dünya Liderimiz Cumhurbaşkanımızı yalnız bırakmadığınız için, gece gündüz demeden çalıştığınız için sizlere minnettarım. Aday adayı arkadaşlarımız, aday olamamasına rağmen Tolga Baş kardeşime özellikle ki sürecin en başından itibaren sürekli bizimle beraberdi. Emine hanım fırsat buldukça yine bizle beraber çalışmalara devam etti. Aday adaylarımızdan Murat Ocak kardeşimiz fırsat buldukça çalışmaların tamamına iştirak etti. Bu bir dava ruhudur. Adanmışlık ruhudur.”


Warning: mysql_free_result() expects parameter 1 to be resource, null given in /home/unyebelt/public_html/print.php on line 92