ÜNYE BELEDİYESİ - Haber

ÜNYE 1957 SPOR’UN ŞABAN ABİSİNE SON GÖREV

Tarih: 27.03.2018

Ünye’de spor camiasının yakından tanıdığı ve 2001 yılından bu yana Ünyespor ve sonrasında Ünye 1957 Spor’da masörlük görevi yürüten Şaban Akbaş bugün Ünye Cumhuriyet Meydanından yapılan törenle toprağa verilmek üzere Van’a uğurlandı.

Şaban Akbaş, dün gece oğlu ile yaşadığı tartışma sonucu bıçaklanarak hayata gözlerini yummuştu.

Şaban Akbaş’ın naaşı otopsisinin ardından Van’a  götürülmek üzere Ünye Cumhuriyet Meydanına getirildi.

Burada ki törene Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ve Başkan Yardımcıları, Ünye 1957 Spor Teknik Kadrosu ve futbolcular, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenaze töreninde takım oyuncuları adına konuşan Ünye 1957 Spor ikinci kaptanı Uğur Özvardar, “Şaban abimiz bize abiden daha yakındı ve adeta bir baba gibiydi” derken gözyaşlarına hâkim olamadı.

Ünye 1957 Spor Teknik Direktörü İbrahim Yıldırım ise Şaban Akbaş’ın sadece Ünye 1957 Spor’un değil Ünye’de ki tüm spor camiasının abisi olduğunu ve her fırsatta yardıma koştuğunu söyledi.

Törende konuşan Ünye Belediye Başkan Yardımcısı ve Ünye 1957 Spor Kulübü Basın Sözcüsü Erhan Eren ise Şaban Akbaş’ın 2001 yılında bu yana Ünye’de spor camiasına hizmet ettiğini söyledi. Eren, “O, herkesin yaralarını sarmak için seferber olmuş bir hayattı. Şaban abimiz Ünye 1957 Spor’un ve Ünye’nin kalbinde en müstesna yerde ilelebet yaşayacaktır” dedi.

Törende konuşan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ise “Haberi ilk duyduğumda gerçekten şok oldum. Ünye 1957 Spor bir büyüğünü kaybetti. Hepimizin başı sağ olsun. Özellikle kederli ailesine ve çocuklarına sabırlar diliyorum” dedi.

Törende söz alan Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ise “Kendisini herkesi iyiliği ve sağlığı için adamış, fedakârlık yapan, aynı zamanda çok iyi bir baba olan bir kişiydi. Haklarımız varsa hepsi helal olsun” diye konuştu.

Konuşmaların ardından helallik alındı ve Akbaş’ın naaşı defnedilmek üzere Van’a gönderildi.


Warning: mysql_free_result() expects parameter 1 to be resource, null given in /home/unyebelt/public_html/print.php on line 92