ÜNYE BELEDİYESİ - Haber

BURUNUCU MAHALLE SAKİNLERİNDEN BAŞKAN ÇAMYAR’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Tarih: 27.03.2018

Burunucu mahalle sakinleri Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’ı ziyaret ederek çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

MUHTAR TAKICI, “HİZMETLER PRATİK BİR ŞEKİLDE HAYATA GEÇİYOR”

Ziyarette konuşan Burunucu Mahallesi Muhtarı Arif Takıcı, “Muhtarlarımızla mesai arkadaşıyız söyleminizin uygulamada gerçekleşmiş olmasından son derece memnunuz. Başta siz olmak üzere tüm birimlerinizle diyalog içerisinde mahallemizle ilgili çözülmesi gereken sorunları pratik bir şekilde çözüme kavuşturuyoruz. Mahallemize yönelik olarak ortaya koyulan hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyarete iştirak eden mahalle sakinleri de Başkan Çamyar’a çalışmalardan dolayı ayrı ayrı teşekkür ettiler.

BAŞKAN ÇAMYAR, “ÜNYE HIZLI BİR DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM YAŞIYOR”

Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ise “Ünye bu dönemde çok hızlı bir değişim ve dönüşüm geçirdi. Doğal gaz ile ilgili bu yıl % 35’lik bir artış ve 8,5 milyon liralık bir yatırım planlıyoruz. Bu yatırımın içerisinde Burunucu ve Orta Yılmazlar mahallemiz de var. Bu bölgeden Toki’ye kadar uzanan hatta çalışma gerçekleştirilecek. Yine Ada Bakkalı dediğimiz yarımadanın restorasyonu ile ilgili bir proje hazırladık ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’na ( DOKA) teslim ettik. Kısacası Ünye bir paket halinde değişiyor. 2014 yılı itibariyle Ünye 85 mahalleye sahip oldu ve geniş bir coğrafya haline geldi. Buna karşılık aylık 5 milyon liralık bütçelerden, 1,5 milyon liralık bütçelere geriledik. Bütçe gerilerken mahalle sayısı ise 18’den 85’e çıkmış oldu. İlk yıllarda böyle bir açmazı yaşamış olduk ama kısa sürede aştık. Şu an sorunsuz bir şekilde devam eden bir belediyeyiz. Ünye’ye hizmet etmekten gurur duyuyoruz ve sizin gibi değerli vatandaşlarımız yanımızda olduğu sürece de yorulmaksızın hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.


Warning: mysql_free_result() expects parameter 1 to be resource, null given in /home/unyebelt/public_html/print.php on line 92