ÜNYE BELEDİYESİ - Haber

ÜNYE BELEDİYESİ’NDEN TAPU İŞLEMLERİNE BÜYÜK KOLAYLIK

Tarih: 30.01.2018

Ünye Belediyesi ile Tapu ve Kadastro 10. Bölge Müdürlüğü arasında; Mimari Projelerin Elektronik Ortamda Alınmasına ilişkin usul ve esasları belirleyen protokol yeni yıl başında imzalandı.

Ünye Belediyesi ve Tapu Kadastro 10. Bölge Müdürlüğü arasında yapılan protokole göre Elektronik Belge Yönetim Sistemi uygulamasıyla mimari projelerin hem tapu dairesine hem de belediyeye elden, sayfalar dolusu çizim halinde ulaştırılmasının oluşturduğu yük ortadan kalktı.

Ünye Belediyesi hayatı kolaylaştırmak adına teknolojik altyapısını sürekli geliştirirken; tapuda yeni bir dönemi başlattı. Yeni uygulama ile mimari projeler belediyeden tapu dairesine elektronik ortamda ulaştırılıyor.

Örnek uygulamalarla vatandaşların belediye ile ilgili işlemlerinde bugüne kadar birçok kolaylık sağladıklarını belirten Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, kurulan ortak sistemle kat irtifakı ve kat mülkiyeti işlemleri için istenen belgelerin artık elektronik ortamda Tapu ve Kadastro Müdürlüğü ile paylaşıldığını kaydetti. Başkan Çamyar, “Böylece vatandaşlarımız belediyeye gelmeden işlemlerini kısa sürede tamamlayabilecek. Çizimlerin e-proje şeklinde ulaştırılması hem zaman kazancı sağlayacak hem de evrak kirliliğinin önüne geçilmiş olacak” dedi.

Uygulamadan önce özellikle geçmiş yıllardaki kayıtlara ulaşmak hem uzun zaman alıyor hem de iş yükünü arttırıyordu.

Yine sistemle bilgiler Ünye Belediyesi tarafından elektronik ortama aktarılarak arşivleniyor. Tapu ve Kadastro Müdürlüğü de bilgilere on-line olarak ulaşarak vatandaşa hizmet veriyor.


Warning: mysql_free_result() expects parameter 1 to be resource, null given in /home/unyebelt/public_html/print.php on line 92