ÜNYE BELEDİYESİ - Haber

ÜNYE GERİ DÖNÜŞÜMDE FARKINDALIK OLUŞTURUYOR

Tarih: 29.01.2018

Çevre, temizlik ve özellikle geri dönüşüm ile ilgili yaptığı çalışmalarla bölgede örnek uygulamalar gerçekleştiren Ünye Belediyesi’nin geri dönüşüm uygulamasında başarı sağlandı.

UYGULAMAYA GÖNÜLLÜ SİTELER DE KATILDI

Geçtiğimiz Aralık ayı başında pilot bölge olarak seçilen Gölevi Mahallesinde 10 ayrı siteye Ünye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından geri dönüşüm poşetleri ve broşürler dağıtılmıştı.

Evde Geri Dönüşüm uygulaması çerçevesinde ayrıca pilot olarak seçilen sitelerde bina girişlerine dış mekân kutuları koyulurken, site girişlerine ise atık pil, atık yağ ve ambalaj atıkları için geri dönüşüm kafesleri yerleştirilmişti.

Uygulamayı duyan bazı sitelerde geri dönüşüme katıldı. Bu kapsamda bir site daha Ünye Belediyesine başvurarak geri dönüşüme katkı sağlamaya başladı.

Evde geri dönüşüm uygulaması ile haftalık 1 ton evsel atık toplanıyor.

Proje başında haftada bir gün gerçekleştirilen toplama işlemi talebin artması ile birlikte haftada 2 güne çıkarıldı.

7 TON'UN ÜZERİNDE ATIK GERİ KAZANDIRILDI

Yine proje kapsamında 5 Aralık 2017 tarihinden bu yana 7 tonun üzerinde evsel atık toplanarak yeniden kazandırılmak üzere geri dönüşüm merkezlerine gönderildi.

Evde geri dönüşüm uygulamasına ilerleyen günlerde yeni noktalar eklenerek, kent geneline yayılması amaçlanıyor.


Warning: mysql_free_result() expects parameter 1 to be resource, null given in /home/unyebelt/public_html/print.php on line 92