ÜNYE BELEDİYESİ - Haber

DÜNYA’NIN TURİZM FUARINDA ÜNYE’NİN AYAK SESLERİ

Tarih: 29.01.2018

Turizm alanında son dönemde dikkat çekici çalışmalar gerçekleştiren Ünye, Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat fuarı EMİTT 2018’in en fazla ziyaret edilen noktalarından biri oldu.

Dünya’da deniz turizminin yanında ivme kazanan kültür, doğa ve gastronomi turizmi yeni yeni cazibe merkezlerini ön plana çıkarıyor.

Bu kapsamda 2014 yılından bu yana önemli çalışmalar gerçekleştiren Ünye Belediyesi, “Kültür Yolu” projesi kapsamında Ünye’nin tarihi değerlerini yeniden turizm kazandırırken, diğer yandan da tanıtım faaliyetlerini sürdürüyor.

Turizm odaklı tanıtım faaliyetlerine katılan ve kentin tanıtımında önemli çalışmalar gerçekleştiren Ünye Belediyesi bu yıl 22.si düzenlenen ve Dünya’nın 5.büyük turizm fuarı olan Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat fuarı EMİTT 2018’e damgasını vurdu.

ÜNYE BELEDİYESİ 4 GÜNDE 40 BİN ZİYARETÇİ AĞIRLADI

25-28 Ocak 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen ve açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Prof.Dr. Numan Kurtulmuş’un yaptığı fuarı yaklaşık 100 bin kişi ziyaret etti.

Ünye Belediyesi Yaşayan Kültürel Miras Müzesi konsepti ile katıldığı fuarda 4 günde yaklaşık 40 bin kişiyi ağırladı.

YÖRESEL LEZZETLER FUARA DAMGASINI VURDU

Ziyaretçilere Ünye’nin tarihi ve kültürel zenginlikleri tanıtılırken, misafirlere ayrıca Ünye’nin meşhur su böreği, lokumu ve fındık ikram edildi.

Ömür Gedik gibi Türkiye’de ciddi okuyucu kitlesi olan köşe yazarlarının da kalem aldığı su böreği lezzet olarak ziyaretçilerden tam not alırken, Ünye’nin tarihi ve kültürel zenginlikleri de standa gelenlerin bir hayli ilgisini çekti.

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, fuarın ilk gününden itibaren ziyaretçilerle yakından ilgilendi.

BAŞKAN ÇAMYAR’DAN YOĞUN TEMAS TRAFİĞİ

Başkan Çamyar, fuarda yer alan yabancı ülkelerin temsilcilerini de ziyaret ederek hem Ünye’ye davet etti hem de karşılıklı fikir alışverişinde bulundu. Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ayrıca seyahat acenteleri ve tur şirketlerinin üst düzey yetkilileri ile yoğun temaslarda bulunurken, Karadeniz bölgesine yapılacak tur programlarına Ünye’nin de dâhil edilmesi konusunda önemli görüşmeler gerçekleştirdi.

BAŞKAN ÇAMYAR, “ÜNYE TURİZM AÇISINDAN FIRSATLAR KENTİ”

Fuarda ulusal basına sık sık röportajlar veren Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünye’nin kültür ve turizm altyapısının oldukça zengin olduğunu ve kenti ziyaret edecek olan yerli ve yabancı turistlerin bu ziyaretlerinden oldukça memnun kalacağını kaydetti. Tarihi ve kültürel geçmişinin yanı sıra yeşil ve mavinin iç içe geçtiği zengin bir coğrafyaya sahip olan Ünye’nin önümüzde ki yıllarda turizm açısından daha da cazip hale geleceğini belirten Başkan Çamyar, “Ünye bu açıdan tam bir fırsatlar kenti” diye konuştu.


Warning: mysql_free_result() expects parameter 1 to be resource, null given in /home/unyebelt/public_html/print.php on line 92