ÜNYE BELEDİYESİ - Haber

BAŞKAN ÇAMYAR ve KENT KONSEYİ’NDEN ÖĞRENCİLERE SÜRPRİZ

Tarih: 26.09.2017

Eğitim yılı haftası nedeniyle Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünye Belediye Meclis Üyeleri, Ünye Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Ünye’nin Dünkü Çocukları Derneği Erenyurt ilkokulu öğrencilerine unutulmaz bir gün yaşattı.

Eğitim yılı haftası nedeniyle Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünye Belediye Meclis Üyeleri, Ünye Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Ünye’nin Dünkü Çocukları Derneği Erenyurt ilkokulu öğrencilerine unutulmaz bir gün yaşattı.

Ünye Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin “Her Çocuk Bir Işık” projesi kapsamında organize edilen etkinlik kapsamında Erenyurt İlkokulunda bir program gerçekleştirildi.

Programa Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünye Belediyesi Meclis Üyeleri, Ünye Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal ve Ünye’nin Dünkü Çocukları Derneği üyeleri katıldı.

Programda öğrencilere geleneksel oyunlarımızdan olan Karagöz ve kukla gösterisi sergilendi.

Okul dışında düzenlenen etkinliklerde ise yine bölgemize has geleneksel oyunlarımızdan olan tentürüt çevirme, bilyalı araba, halk oyunları gibi faaliyetler çocuklarla birlikte yapıldı.

Gün boyu gönüllerince eğlenen çocuklar unutulmaz bir gün yaşarken, etkinliğe katılanlar da çocukluk yıllarına dönme fırsatı buldu.

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, okul ziyareti sırasında çocuklara içerisinde tükendiğinde içerisinden çam fidanı çıkan kurşun kalemlerinde bulunduğu kalemlikler ve çeşitli hediyeler verdi.

Programda konuşan Ünye Kent Konseyi Başkanı Musa Özgür Kıroğlu, “Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz bir yıl boyunca meşakkatli bir eğitim yılı geçiriyorlar ve ardından da hak ettikleri yaz tatilini yapıyorlar. Tatilin ardından ise yeni eğitim yılını dört gözle bekliyorlar. Tüm öğretmen ve öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

Programda söz alan Ünye Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal ise, “Milli Eğitim Müdürü olarak ev sahibiyim, aynı zamanda Kent Konseyi Başkan Yardımcısı olarak ta misafirim. Ben böyle bir proje ve etkinlik için Ünye Belediye Başkanımız Sn; Ahmet Çamyar’a ve Ünye Kent Konseyine teşekkür ediyorum. Ünye’yi yönetmek kolay bir iş değil, o kadar işin arasında böylesine güzel bir çalışmaya destek verdikleri için kendilerine ayrıca teşekkür ediyorum.

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ise yaptığı konuşmada, “Bugün burada gözleri pırıl pırıl çocuklarımızla olmak bizleri son derece mutlu ediyor. Erenyurt’a defalarca geldik. Ancak bugün farklı bir etkinlik için buradayız. Kent Konseyi Kadın Meclisimizi böyle bir proje geliştirdikleri için tebrik ediyorum” dedi.


Warning: mysql_free_result() expects parameter 1 to be resource, null given in /home/unyebelt/public_html/print.php on line 92