SAĞLIK BAKANI AKDAĞ ÜNYE’DE

16 Nisan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması çalışmaları ve bazı incelemelerde bulunmak amacıyla Ordu’da bulunan Sağlık Bakanı Prof.Dr. Recep Akdağ, Ünye’yi de ziyaret etti.

Ünye Seçim Koordinasyon Merkezini ziyaret eden Bakan Akdağ, ardından Ünye Cumhuriyet Meydanında Ünyelilere hitap etti.

Bakan Akdağ’a Ak Parti Ordu Milletvekilleri Oktay Çanak ve Ergün Taşçı, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ak Parti Ordu İl Başkanı Uğur Çelenk, Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün’de eşlik etti.

Konuşmasında sözlerine “Eniştesi olmakla iftihar ettiğim Ordu’nun güzel insanları” diye başlayan Sağlık Bakanı Akdağ, “Biz gücümüzü sermayeden, medyadan, bürokratik vesayetten, birileri gibi askeri darbelerden almadık. Biz gücümüzü Ünye’den, Ordu’dan, biz gücümüzü 80 milyon Türk Milleti’nden aldık. Almanya’da değerli bakanlarımızın mikrofonunu kesenler, Hollanda’da kesenler PKK terörüne kucak açtıkları halde, bizim bakanlarımızın ve orada yaşayan vatandaşlarımızın en doğal demokratik hakkını gasp edenler, engelleyenler 16 Nisan’da Ünyelilerin sandıkları “Evet” oylarıyla doldurmasına mani olabilecekler mi? Elbette olamayacaklar.” dedi.

Bakan Akdağ, Ünye’de ki konuşmasında Ordu Üniversitesi’nin eğitim-araştırma faaliyetlerini de görecek olan 800 yataklı şehir hastanesinin en yakın zamanda hizmete gireceği müjdesini de verdi.

Bakan Akdağ, Cumhuriyet Meydanı’ndaki konuşmasının ardından referandum için hazırlanan otobüsle Ünye şehir içinde dolaşarak Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’la birlikte vatandaşları selamladı.

Sağlık Bakanı Prof.Dr. Recep Akdağ daha sonra Ünye Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda AK Parti İlçe Yöneticileri ve sandık görevlileriyle bir araya gelerek toplantı yaptı.

Burada ki toplantıda konuşan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Ülkemizin sağlık alanında ki değişimini, dönüşümünü gerçekleştiren, sabah saat 05:00’lerde hastane kapılarına gidip “Bir sıra alabilir miyim” diye kuyruklarda bekleyen vatandaşlarımızdan, bugün başta Ünye Devlet Hastanesi, Fatsa Devlet Hastanesi olmak üzere Türkiye’mizin her tarafında ki sağlık hizmetlerini Dünya standartlarının üzerine çıkaran Sağlık Bakanımız Prof.Dr. Recep Akdağ’a Ünye’mizi ziyaret ederek bizleri onurlandırdığı için teşekkür ediyorum” dedi.

16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylamasına değinen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “16 Nisan bir dönüm noktası. Bu referandum, mevsimlik hükümetlere, gecelik 7 bin 500’lere varan faizlere, geleceğe umutsuz bakan gençlere umut olmak için bir fırsattır ve “EVET” deme vaktidir. Bizler de Ünye’de %80 oy oranını hedeflemek sureti ile yola çıktık ve devam ediyoruz. Biliyoruz ki geçtiğimiz referandumda %72,3 oy oranına ulaşılan Ünye’de hemşerilerimizin bu referandumda %80’e ulaşacağına canı gönülden inanıyoruz. Bunun için de gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Sizler ülkemizin, gençlerimizin ve çocuklarımız geleceğine EVET diyeceksiniz” diye konuştu.


11.03.2017 | Okunma Sayısı:1412