“İSTİKLAL MARŞIMIZ, SEMALARIMIZDA İLELEBET YANKILANACAKTIR”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Afif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “İstiklal Marşımızı, her Türk vatandaşı aynı aşkla söylemeye, yüreğinde taşımaya devam edecek, bu coşku semalarımızda ilelebet yankılanacaktır.” dedi.

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Afif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, İstiklal Marşı’nın Türk milletinin imkansızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın simgesi olduğunu söyledi.

Başkan Tavlı, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Destansı bir mücadelenin umudunu, azmini, kararlılığını, inancını yüreklerden mısralara taşıyan İstiklal Marşımızı, her Türk vatandaşı aynı aşkla söylemeye, yüreğinde taşımaya devam edecek, bu coşku semalarımızda ilelebet yankılanacaktır. Türk milleti tarihe damgasını İstiklal Harbi ile vurmuştur. İstiklal Harbi, İstiklal Marşı’nın temin ettiği mantık ve iradeyle kazanılmıştır. İstiklal ve istikbal mücadelemizin en çetin geçtiği dönemlerde yüreği vatan ve millet sevgisi ile yanan Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı İstiklal Marşı, aziz milletimizin hissiyatına tercüman olmuştur. Bizler de İstiklal Marşımızın önemi ve taşıdığı değeri bugünümüze ve gelecek nesillere aktarma gayretindeyiz. Bu düşüncelerle İstiklal Marşımızın kabulünün 100. yıl dönümünde, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Marşımızın yazarı vatan şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy’u ve kurtuluş savaşımızın bütün kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyorum.’’


12.03.2021 | Okunma Sayısı:115