ÜNYE’DE PARK VE YEŞİL ALAN SAYISI ARTIYOR

Ünye Belediyesi, son dönemde yaptığı planlama ve çalışmalarla kentte yeşil alan ve park sayısını artırıyor. Özellikle çocukların sosyal gelişimine katkı sunacak park konsepti uygulamasına ağırlık veren Ünye Belediyesi bu kapsamda mahallelerde bu yönde oyun gruplarının yer aldığı çocuk parklarını hizmete sunuyor.

 Başkan Tavlı, “Kentleşme ve Nüfus Artışı İle Birlikte Yeşil Alanlar Önem Kazanıyor”

Atatürk Mahallesi’nde hizmete sunulan çocuk parkında incelemelerde bulunan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, yapımı tamamlanan parkta yapılan çalışmaları değerlendirdi. Ünye’de kentleşme ve buna bağlı olarak gerçekleşen nüfus artışına paralel olarak yeşil alan ve sosyal alan ihtiyacının doğduğunu belirten Başkan Tavlı, bu nedenle bu tür çalışmalara önem verdiklerini söyledi. Ünye’de nefes alınabilecek alanları arttırırken, çocukların sosyal ve fiziksel gelişimine uygun çocuk parkları da inşa ederek hizmete sunduklarını söyleyen Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, sağlıklı nesiller için bu tür planlamaların gerekliliğine vurgu yaptı.

İncelemeler sırasında çocuklarla da sohbet eden Başkan Tavlı, “Onların yüzlerindeki mutluluğu görmek bizler için en büyük enerji kaynağı, tüm çalışmalarımız gelecek nesillerimiz için.” diye konuştu. 

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, daha sonra çocuklara çeşitli ikramlarda bulundu.

 


08.01.2021 | Okunma Sayısı:74