ÜNYE BELEDİYESİ’NDEN YAPILANDIRMA FIRSATI

7256 sayılı kanun kapsamında geriye dönük borçlar yapılandırılıyor. 18 eşit taksite kadar gerçekleştirilecek yapılandırma ile vatandaşlar 31 Ağustos 2020 tarihinden önceki borçlarını yapılandırabilecekler.

Peşin Ödemede Yüzde 90’a Varan İndirim İmkânı

7256 sayılı kanun kapsamında vatandaşlar borçlarını taksitlendirebileceği gibi peşin ödeme avantajından da faydalanabilecekler. Peşin ödeme yapmak isteyen vatandaşların geriye dönük borçları ile ilgili gecikme faizlerinde yüzde 90’a varan indirim uygulanacak. Böylece Ünye Belediyesi'ne ait olan borçlarının büyük kısmından muaf olmuş olacaklar.

Yapılandırma Çok Sayıda Borcu Kapsıyor

7256 sayılı kanun kapsamında vatandaşlar Ünye Belediyesi’ne olan Emlak Vergisi, Kira Bedeli, İlan ve Reklam Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi, Eğlence Vergisi, Ecri misil, İdari Para Cezaları, Harç ve Ücretler gibi borçlarını peşin ödeyebilecek ya da taksitlendirebilecekler.

Son Başvuru Tarihi 31 Aralık 2020

Yasa kapsamında yapılacak başvuruların tarihi ise 31 Aralık 2020 Perşembe günün mesai bitiminde son eriyor. Fırsattan yararlanmak isteyen vatandaşlar bu tarihe kadar Ünye Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğ'ne başvurabilecekler.

Başvurular İnternet Üzerinden Yapılabiliyor

Yapılandırma başvuruları Ünye Belediyesi internet sitesi olan http://www.unye.bel.tr adresi üzerinden de gerçekleştirilebiliyor. Site üzerinden açılan sayfada bulunan on-line başvuru formu doldurularak başvuru gerçekleşmiş oluyor.


07.12.2020 | Okunma Sayısı:449