“ATATÜRK, TÜRK’ÜN GÜCÜNÜ DÜNYAYA GÖSTERMİŞTİR”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Atatürk’ün vefat yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 82. yıl dönümünde, özlem ve saygıyla anıyoruz. Ülkemizin kurtuluşu için yaptığı mücadele ile taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan Atatürk, bu mücadelesiyle Türk’ün gücünü bir kez daha dünyaya göstermiştir.” dedi.

 

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Tavlı, mesajında, “Mustafa Kemal Atatürk, Türk halkını, bağımsız Türkiye ülküsü doğrultusunda yönlendirerek zaferlere ulaştırmış büyük bir liderdir.” dedi.

-“Varoluş mücadelesiyle dünyada birçok ülkeye ilham kaynağı olmuştur”-

Atatürk’ün bilgisi ve hoşgörüsüyle tüm dünyanın saygı duyduğu bir lider olduğunu belirten Başkan Tavlı, mesajında şunları söyledi:

“Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 82. yıl dönümünde, özlem ve saygıyla anıyoruz. Ülkemizin kurtuluşu için yaptığı mücadele ile taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan Atatürk, bu mücadelesiyle Türk’ün gücünü bir kez daha dünyaya göstermiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ileriyi görme yeteneği, askeri dehası, olağanüstü devlet adamlığı ve kısa sürede Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş medeniyetler seviyesine yükselttiği nokta ile büyük bir lider olduğunu tüm dünyaya ispatlamıştır. 82 yıl önce, fikirleri, yaşamı ve eserleriyle ebediyete yolcu ettiğimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bilgisi, sevgisi, hoşgörüsü ve demokrat kişiliği ile tüm insanlığın saygı duyduğu, olanaksızlıklara boyun eğmeyen kararlı tutumuyla Türk halkını, bağımsız Türkiye ülküsü doğrultusunda yönlendirerek zaferlere ulaştırmış büyük bir liderdir. Varoluş mücadelesiyle dünyada birçok ülkeye ilham kaynağı olan Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden yürümeye devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 82. yıl dönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.”


09.11.2020 | Okunma Sayısı:211