“BAYRAMLAR MÜSTESNA GÜNLERDİR”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda tüm vatandaşların bayramını kutlayarak, “Toplumsal birlikteliğin samimiyetle yaşandığı, ortak değerlerimizin hatırlandığı bir Kurban Bayramı'na daha ulaşmanın huzurunu hep birlikte yaşıyoruz. Bayramlar birlik ve beraberliğin en üst seviyeye çıktığı müstesna günlerdir.” dedi.   

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda tüm vatandaşların bayramını kutladı.

Başkan Tavlı, mesajında, “Bayramları ülkemizde huzur içerisinde yaşayabilmemizi mukaddes değerleri uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Bu vesileyle aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle yad ediyorum.” dedi.   

-“Bayramlar, manevi değeri yüksek olan anlamlı günlerdir”-

Bayramların birlik ve beraberliğin en üst seviyeye çıktığı müstesna günler olduğunu ifade eden Başkan Tavlı, şunları söyledi:

“Toplumsal birlikteliğin samimiyetle yaşandığı, ortak değerlerimizin hatırlandığı bir Kurban Bayramı'na daha ulaşmanın huzurunu hep birlikte yaşıyoruz. Küskün ve dargınları barıştıran, umutları canlandıran, tüm İslam alemini kaynaştıran ve bütünleştiren bayramlar, sosyal huzurumuzu da pekiştiren manevi değeri yüksek olan anlamlı günlerdir. Bayramlarımız, millet olma şuuruna ermenin, ortak değerlerimizi güçlendirmenin ve aramızdaki bağları geliştirmenin de vesilesidir.”

-“Kalabalık bayramlaşma törenleri yapmayalım”-

Pandemi dolayısıyla bayramlaşmalarda dikkat edilmesi gerektiğini belirten Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Korona virüs salgını dolayısıyla bayramda kalabalık bayramlaşma törenleri yapmayalım. Kendimizin, sevdiklerimizin ve tüm insanların sağlığı için salgın hastalıkla ilgili tedbirlere dikkat ederek bayram sevincini doya doya yaşamanın gayreti içerisinde olalım. Bu duygu ve düşüncelerle salgınların olmadığı, bayram sevinci ve coşkusunun en üst düzeyde yaşandığı bayramlara kavuşmak dileğiyle tüm Müslümanların mübarek Kurban Bayramını kutlar, bayramın insanlığa sağlık, mutluluk, huzur ve barış getirmesini diliyorum.” dedi.

 


29.07.2020 | Okunma Sayısı:441