ÜNYE BELEDİYESİ’NDEN, LGS’YE GİRECEK ÖĞRENCİLERE DESTEK

Ünye Belediyesi, 20 Haziran Cumartesi günü Liselere Giriş Sınavı’na (LGS) girecek öğrencilere kalem, silgi, kalemtıraş ve maskeden oluşan set hediye etti.

Ünye Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığı protokolle eğitime destek vermeye devam ediyor.

Sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında yürütülen uygulama çerçevesinde Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın talimatı ile LGS’ye girecek öğrenciler unutulmadı.

-“Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum”-

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, covid-19 pandemisi nedeniyle hijyen kurallarının da ön plana çıktığı dönemde öğrenciler için böyle bir setin uygun olacağını düşündüklerini ifade ederek, “Öğrencilerimiz hafta sonu gelecekleri için ter dökecekler. Bu süreçte onlara bu şekilde bir hediye vermek istedik. Sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.” diye konuştu.

-“Gerekli tedbirler alındı”-

Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı’nın salgına karşı sınavda uygulanacak tüm tedbirleri aldığını ve öğrencilerin ve ailelerinin gönül rahatlığı içinde olması gerektiğini söyledi. Öğrencilerin sınıflarda sosyal mesafe kuralına uygun şekilde oturacaklarını belirten Başkan Tavlı, “Bizler de öğrencilerimize kırtasiye seti ve maske hediye etmeyi uygun gördük.” dedi.

Ünye Belediyesi’nin çalışması kapsamında ilçe genelinde sınava girecek 2 bin 500 öğrenciye set dağıtılacak. Öğrencilere dağıtılacak olan setler, Belediye Başkan Vekili Orhan Gürel tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz’e teslim edildi.

Ünye Belediyesi, ayrıca, sınav gerçekleştirilecek okulların bahçelerinde yıkama işlemi gerçekleştirirken, sınıflarda da dezenfekte çalışması yaptı.


19.06.2020 | Okunma Sayısı:608