YENİ PAZARYERİ FAALİYETE BAŞLADI

Ünye’de, ilçe kaymakamlığı, belediye, sivil toplum kuruluşları ve pazarcı esnafının istişaresi sonucu oluşturulan yeni pazaryeri faaliyetine başladı. Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, ilçede kalıcı bir pazaryeri için çözüm üretmeyi hedeflediklerini söyledi. 

Ünye Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda Ünye Kaymakamlığı, pazarcı esnafı, sivil toplum kuruluşları ve oda temsilcileri ile yapılan istişareler sonrasında çarşamba günleri kent merkezinde yıllardır kurulan pazarın yoğunluğunun artık trafik ve insan yükünün kaldıramadığı ve bu duruma çözüm yolunun bulunması gündeme gelmişti.

Yapılan istişareler sonucunda şu an için en doğru lokasyonun Tabakhane Deresi’nin batı yakasında bulunan Irmak Caddesi olduğu konusunda ortak fikre varılmıştı.

Ünye Belediyesi alınan ortak karar doğrultusunda Irmak Caddesi boyunca hazırlıklarını tamamladı ve yeni pazar yeri bugün bismillah dedi.

Hem kent merkezinde ki yaşanan trafik ve yoğunluğun önüne geçebilmek, hem de pandemi sürecinde sosyal mesafeyi sağlamak adına hazırlanan yeni pazaryeri bu anlamda önemli bir ihtiyacı da karşılamış oldu.

-“Kalıcı bir çözüm üretmeyi hedefliyoruz”-

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, uygulamada amacın esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın rahat bir şekilde alışveriş yapmalarını sağlamak olduğunu, ayrıca yıllardır süre gelen hafta yoğunluğuna bu kapsamda kalıcı bir çözüm üretmeyi hedeflediklerini kaydetti. Başkan Tavlı, yeni pazaryerinin esnaflara ve vatandaşlara hayırlı olmasını diledi.

Yeni pazaryerinin tek bir caddeden oluşması, ayrıca uzunluğu nedeniyle tezgah aralarının sosyal mesafe kuralına göre uygulanabilir olması nedeniyle avantajlı bire konum olma özelliği taşıyor.


17.06.2020 | Okunma Sayısı:251