BELEDİYE BİLGİLENDİRMELERİ KISA MESAJLA YAPILACAK

Ünye Belediyesinde yıllardır devam eden anons sisteminin kademeli olarak kaldırılması planlanıyor.

Ses kirliliğinin önüne geçilebilmesi için planlanan uygulama ile bilgilendirmeler vatandaşlara kısa mesaj yolu ile yapılacak.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, basın mensupları ile bir araya gelerek uygulamaya konulacak sistem hakkında bilgiler verdi.

Başkan Tavlı, “Vatandaşlarımızdan anons sisteminin kaldırılması yönünde çok sayıda talep var”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı belediye anons sisteminin nüfusu 130 binlere yaklaşan Ünye gibi bir büyük kentte artık vatandaşlar tarafından kabul görmediğini belirtti. Başkan Tavlı, “Hemşerilerimiz bir araya geldiğimizde sık sık anons sistemi hakkında şikâyette bulunuyorlardı. Anons sistemlerini aktif halde tutmak, özellikle kırsal bölgelerimizde vatandaşlarımızın anlayacağı şekilde ulaştırmak pek kolay olmuyor. Bizde bu konuda bir çözüm üretmeye karar verdik. Artık hepimizin evinde 2-3 adet cep telefonu bulunmakta. Kısa mesaj yöntemi ile vatandaşlarımızı daha sağlıklı bilgilendirebileceğimiz düşünüyoruz” dedi.

Bilgilendirilmek isteyen vatandaşların iletişim bilgilerini belediyeye bildirmeleri gerekiyor

Kişisel verilerin korunma kanunu çerçevesinde kişilerin onayı olmadan kısa mesajla bilgilendirme yapılamadığının altını çizen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, bu nedenle vatandaşların iletişim bilgilerinin belediye çözüm merkezine gelerek vermeleri gerektiğini hatırlattı. Başkan Tavlı, “İletişim bilgilerini almak için matbu dilekçeler hazırladık. Hemşerilerimizin belediyeye gelerek sadece doldurmaları ve imzalamaları yeterli” dedi.

Belediye bilgilendirmeleri sosyal medya hesapları üzerinden de gerçekleştiriliyor

Cenaze ve diğer bilgilendirme mesajlarının ayrıca Ünye Belediyesinin sosyal medya hesapları üzerinden de vatandaşlara iletildiğini belirten Başkan Tavlı, özellikle cenaze ilanları ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden link verildiğini ve bu linke tıklandığında belediye web sitesinden yayınlanan cenaze ilanlarına yönlendirildiğini kaydetti.

Başkan Tavlı kısa mesaj talebi ileten kişi sayısının belirli bir orana ulaşması ile birlikte anons sisteminin kademeli olarak kaldırılacağını söyledi.


12.03.2020 | Okunma Sayısı:920