BAŞKAN TAVLI, ANKARA’DAN DÖNDÜ

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayeleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği’nin işbirliğinde düzenlenen "Akıllı Şehirler ve Belediyeler" Kongresine katılmak ve Ünye’de yapılan ve yapılacak olan bir dizi çalışmaların takibini yapmak üzere gittiği Ankara’dan ilçeye döndü.

Ünye’de yapılan ve yapılacak olan bir dizi çalışmaların takibini yapmak ve "Akıllı Şehirler ve Belediyeler" Kongresine katılmak üzere Ankara’ya giden Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı çalışma ziyaretinin ardından ilçeye dönerek görevine başladı.

Tavlı, Ünye’ye dönüşünde yaptığı yazılı açıklamada, Ankara ziyaretlerinin faydalı geçtiğini ifade ederek, Ünye ve belediye açısından olumlu görüşmeler yapıldığını söyledi.

-Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongresi-

Ankara’da ilk olarak akıllı şehirler ve belediyeler kongresine katıldıklarını ifade eden Başkan Tavlı, “Ankara’da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleri ve himayeleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği’nin işbirliğinde düzenlenen "Akıllı Şehirler ve Belediyeler" Kongresine katılım sağladık. Kongrede Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bir konuşma yaptı. Sayın Cumhurbaşkanımız konuşmasında ‘Şehirlerimizde bir yandan tarihi, kültürü, medeniyeti koruyacak, diğer yandan yeni ihtiyaçlara uygun yatırımlara yöneleceğiz’ ifadelerini kullandı. Bizde ilçemiz için bu şiarla hareket etmekteyiz. Kongrenin ikinci gününde İlçe Başkanımız Kenan Selim Argan’da aramıza katıldı kendisiyle kongre sonrası Ankara’da ilçemiz adına bir dizi ziyaretler gerçekleştirdik.” dedi.

-Kurtulmuş’a taziye ziyareti-

Kongrenin ardından AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’a taziye ziyaretinde bulunduklarını belirten Başkan Hüseyin Tavlı, “Ankara ziyaretleri kapsamında AK Parti İl Başkanımız Halit Tomakin, Ünye İlçe Başkanımız Kenan Selim Argan ve ilçe belediye başkanlarımızla birlikte, teyzesi vefat eden AK Parti Genel Başkan Vekilimiz Prof. Dr. Sayın Numan Kurtulmuş’a taziye ziyaretinde bulunarak kendisine sabırlar diledik. Merhume Özay Haznedar Pilgir hanımefendiye bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum. Ziyarette Sayın Genel Başkanvekilimizle Ünye’mizde yapılan ve yapılacak olan yatırımlara ilişkin istişarelerde de bulunduk. Kendisi Ünye’deki yatırımların takipçisi olduğunu bir kez daha dile getirerek hemşehrilerine selamlarını gönderdi.” diye konuştu.

-Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ziyareti-

Kurtulmuş’a yapılan taziye ziyaretinin ardından Ünye’de yapılan ve yapılması düşünülen bir dizi çalışmalara ilişkin temaslarda bulunduklarını dile getiren Başkan Tavlı, şunları söyledi:

“AK Parti Ordu Milletvekilimiz Ergün Taşçı ve İlçe Başkanımız Kenan Selim Argan’la birlikte Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdür Yardımcısı Vildan Satık ile Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Gökhan Yazgı’yı ziyaret ederek, Ünye Kalesi 3. etap restorasyon çalışması ve UNESCO projeleri başta olmak üzere ilçemizin turizm yatırımlarıyla ilgili konuları görüştük. Daha sonra Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Ramazan Yıldırım’ı ziyaret ederek, Ünye Organize Sanayi Bölgesi’nin son durumu ve çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunduk. Kendisi bizlere Organize sanayi bölgesinin şuanda hiçbir sorununun olmadığını ve oluşturulan takvim doğrultusunda çalışmaların devam ettiğini ifade etti. Çalışma ziyaretleri kapsamında son olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Yerel Yönetimler Genel Müdür Yardımcısı Kemalettin Sakin’i ziyaret ederek, belediyemizin Mali Hizmetler Müdürlüğünü ilgilendiren konularına ilişkin görüş alışverişinde bulunduk.

-Ünyeliler Derneğini ziyaret-

Ankara ziyaretleri kapsamında Ankara Ünyeliler Derneği’ni ziyaret ederek, Dernek Başkanı İsa Korkmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri Adem Tahmazoğlu ve Murat Okçu’yla sohbet ettik.  Ankara’da son olarak TBMM Koruma Daire Başkanı, Ünyeli Hemşehrimiz Ahmet Birtan Erol’a nezaket ziyaretinde bulunduk.”


20.01.2020 | Okunma Sayısı:954