BAŞKAN TAVLI, GAZETECİLERLE BULUŞTU

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla basın kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi.

Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltı programına Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, AK Parti İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Güler, basın kuruluşlarının temsilcileri ve çalışanları katıldı.

-“Basın zor bir görev icra ediyor”-

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, program öncesi gazetecilere hitaben yaptığı konuşmada, “En zor şartlarda, gece gündüz demeden kamuoyunun bilinçlenmesi ve bilgilendirilmesi açısından vermiş olduğunuz emeklerinizden dolayı sizleri kutluyorum. Bundan sonraki süreçte de haberlerin halkımıza iletilmesinde sizlere kolaylıklar diliyorum.” dedi.

-“Teknoloji ile birlikte bilgi akışı hızlandı, ama bilgi kirliliği de arttı”-

Günümüz teknolojik gelişmeleri ile birlikte bilgi akışının da son derece hızlı hale geldiğini belirten Başkan Hüseyin Tavlı, bununda bazen bilgi kirliliği oluşturduğunun altını çizdi. Bu noktada basının bir kez daha önem kazandığını vurgulayan Başkan Tavlı, şunları söyledi:

“Basın ülkemizde ve dünyada bilgilerin ulaşmasında en etkili güçlerden biri haline gelmiştir. Özellikle basının dijital mecraya ulaşmasıyla bilgi akışı da son derece hızlanmıştır. Bu beraberinde bilgi kirliliğini de getirmektedir. Bu noktada basın meslek ilkeleri kapsamında doğru, tarafsız ve objektif habercilik anlayışı bir kez daha önem kazanmaktadır. Özellikle basın meslek ilkelerine sadık kalarak doğru habercilik ilkesinden taviz vermeyen tüm basın çalışanlarımızı tebrik ediyorum.”


11.01.2020 | Okunma Sayısı:426