ÜNYE’DE, SEL SONRASI ONARIM VE TEMİZLİK ÇALIŞMALARI

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ünye Belediyesi, Ünye’de meydana gelen sel afeti sonrası bir yandan onarım çalışmaları yaparken, bir yandan da sel nedeniyle çamur olan noktaları temizliyor.

Ünye’de meydana gelen doğal afet ve sel felaketi sonrası yaraların sarılmasına devam ediliyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ünye Belediyesi, ilçede 23 Ağustos Cuma günü sabah saatleri ile gece etkili olan sağanak yağış ve ardından oluşan sel sonrası yollarda oluşan hasarları onarırken, bir yandan da çamur olan noktaları temizliyor. Belediye ekipleri, sel felaketinin ardından hemen kriz masası kurarken hasar tespit çalışmalarına da başladı.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, yoğun yağışın başlamasıyla birlikte sahaya inerek meydana gelen mağduriyetleri gidermek için seferber oldu.

Sağanak yağış, ilçe merkezinde belediye ekiplerinin yoğun çalışması sonrası lokal su baskınları haricinde herhangi bir aksaklık yaşanmadan atlatılırken, kırsal mahallelerdeki yollarda ise büyük hasarlar oluştu. Belediye ekipleri meydana gelen mağduriyetleri gidermek için büyük çaba sarf ediyor. İlgili birimler sahada tamir, bakım ve onarım çalışmalarını tüm hızıyla sürdürürken Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de selden dolayı çamur olan noktaları yıkayıp temizliyor.

-“Mağduriyetleri en aza indirmek için çalışmalar devam edecek”-

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, büyük bir afetin ilçe merkezinde en az hasarla atlatıldığını ancak yüksek rakımlı mahallelerdeki yollarda büyük hasarların meydana geldiğini ifade ederek, yaraları hep birlikte saracaklarını, mağduriyetleri en aza indirmek için çalışmaların devam edeceğini söyledi.


24.08.2019 | Okunma Sayısı:1476