ÜNYE’DE “KENT BAYRAMLAŞMASI”

Ünye Kaymakamlığı ve Ünye Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği geleneksel “Kent Bayramlaşması” bu Kurban Bayramı’nda da devam etti. Protokolün ve vatandaşların bir araya geldiği “Kent Bayramlaşmasında” birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Ünye’de dini bayramlarda gerçekleştirilen ve geleneksel hale gelen “Kent Bayramlaşması” bu Kurban Bayramı’nda da devam etti. Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen “Kent Bayramlaşmasında” protokol, STK temsilcileri, siyasiler ve vatandaşlar bir araya gelerek bayramlaştı.

-Konuşmalarda birlik ve beraberlik mesajları verildi-

“Kent Bayramlaşmasında” sırasıyla İYİ Parti Ünye İlçe Başkanı Osman Karagöz, Saadet Partisi Ünye İlçe Başkanı Özgür Şahin, MHP Ünye İlçe Başkanı Hacı Demir, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, MHP Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz, AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Hamarat, MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ve AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı söz aldı. Konuşmacılar birlik ve beraberlik mesajları vererek İslam âleminin ve Ünyelilerin bayramlarını kutladılar.

-“Kurban Bayramı’nın hayırlar getirmesini diliyorum”-

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, bir Kurban Bayramına daha kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “Mübarek Kurban Bayramınızı tebrik ediyorum. Buraya gelen konuklara ayrı ayrı şükranlarımı ifade ediyorum. Kurban Bayramı’nın öncelikle milletimize, tüm İslam âlemine ve insanlığa hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Bayram gününde dostlukların kardeşliklerin en güçlü olduğu bu dönemde dostlarımızı, komşularımızı ve yardıma muhtaç vatandaşlarımızı da ihmal etmememiz büyük önem arz etmektedir.” dedi.

-“Bayramlar, dostlukların ve akraba ilişkilerinin güçlendiği günlerdir”-

İkizce Kaymakamı, Ünye Kaymakam Vekili Ali Recai Yerlikaya, Ünye’de bayramlaşmanın güzel bir örneğinin sergilendiğini belirterek, “Bayramlar birlik beraberliğin, dayanışmanın hat safhaya ulaştığı, kardeşliğin güçlendiği, dostlukların ve akraba ilişkilerinin güçlendiği günlerdir. Bu birlik beraberliği Ünye’de sağlamış olmaktan dolayı mutluyum. Bu vesileyle tüm İslam âleminin ve sizlerin Kurban Bayramını tebrik ediyorum.” diye konuştu.

-“Ünye’deki bayramlaşma örnek teşkil ediyor”-

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Ünye’de geleneksel hale gelen kent bayramlaşmasının Türkiye’ye de örnek noktaya geldiğini ifade ederek, “7’den 70’e herkesin bayramın amacını birlikte idrak etmesi ve bunu idrak ederken de birlik ve beraberlik mesajı vermesi esasen ülkemizin bütününe yansıyan hatta dünyaya da yansıyan çok anlamlı bir örnek teşkil ediyor. Bu örneğin Türkiye genelinde de çoğaldığını, siyasete, yönetime sirayet etmeye başladığını memnuniyetle görüyoruz.” dedi.

-“Ünye’ye hayran kaldılar”-

Geçtiğimiz günlerde kalabalık bir heyetle Ünye’ye geldiğini ve heyetin Ünye’ye hayran kaldığını belirten Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran, şunları söyledi:

“Bakan yardımcıları ve büyükelçilerimizden oluşan bir heyetle Ünye’ye geldik. Bakan yardımcılarımız ve büyükelçilerimiz Ünye’ye hayran kaldı. Dünyanın dört bir tarafını görmüş büyükelçilerimiz Ünye hayranlığı ile ilgili emeklilikte yaşanacak yer olarak Ünye’yi gösterdi. Ben de işim gereği dünyanın dört bir tarafını geziyorum. Bu zamana kadar Ünye, Fatsa, Ordu ve 19 ilçemiz gibi daha güzel bir memleket görmedim. İnsanı büyüleyen, huzur veren, yeri geldiğinde şifa veren cennet köşesi bir yerde yaşıyoruz. Bu cennet köşelerinin bize bahşettiği fırsatları değerlendirmek için ve şehrimizin menfaatleri için de bu birlik ve beraberliğimizi önümüzdeki günlerde de sürdürmekten başka çaremiz yok.”

Konuşmaların ardından katılımcılar birbirleriyle bayramlaşırken, bayramlaşma programı duanın ardından sona erdi.


12.08.2019 | Okunma Sayısı:821