ÜNYE İÇİN ANKARA’DA YOĞUN MESAİ

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve AK Parti İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ı ziyaret ederek Ünye Organize Sanayi Bölgesi ve Ünye’yle ilgili son gelişmeleri konuştular. Görüşmelerde Kurtulmuş ve Varank, Ünye OSB’ye tam destek olduklarının mesajını verdiler.

40 yıla yakın zamandır yılan hikayesine dönen Ünye Organize Sanayi Bölgesi, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın girişimleriyle ivme kazandı. Yapılan girişimlerle OSB konusu çözüm aşamasına gelirken Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve AK Parti İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Ankara’da AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ı ziyaret ederek Ünye Organize Sanayi Bölgesi’yle ilgili son gelişmeleri konuştular. Görüşmelerde Kurtulmuş ve Varank, Ünye OSB’nin önündeki sorunların tek tek aşıldığını ifade ederek, yapılmaması için hiçbir sorunun kalmadığı mesajını verdiler.

-Ünye Kültür Merkezi-

AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, ziyarette ayrıca Ünye Kültür Merkezi’yle ilgili olumlu gelişmelerin olduğunu ifade etti.

-Çok amaçlı çöp aracı-

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ankara ziyaretleri kapsamında ayrıca Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Birol Ekici'yi de ziyaret ederek çöp toplama ve taşıma işleminde kullanılan “Çok Amaçlı Çöp Aracı” (ÇAÇA)’nın belediyeye hibe yoluyla kazandırılması için talepte bulundu. Genel Sekreter Ekici, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek aracın Ünye Belediyesi’ne kazandırılması için gerekli çalışmayı yapacağını ifade etti.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ankara dönüşü yaptığı açıklamada, yapılan görüşmelerin çok olumlu geçtiğini ifade ederek desteklerinden dolayı siyasi iradeye teşekkür etti.

-“Faydalı bir Ankara ziyareti gerçekleştirdik”-

İlçenin meseleleri için yaptıkları ziyaretlerin faydalı geçtiğini ifade eden Başkan Tavlı, “Ünye Organize Sanayi Bölgesi ve diğer meselelere ilişkin AK Parti İlçe Başkanımız Kenan Selim Argan’la birlikte çok faydalı geçen bir Ankara ziyaretimiz oldu. İlk olarak AK Parti Genel Başkan Vekilimiz Prof. Dr. Sayın Numan Kurtulmuş ve Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank'ı ziyaret ettik. Kendileri OSB konusunda bizlerin yanında olduklarını, OSB’nin yapılmaması için ortada hiçbir engelin olmadığını söylediler. 40 yıla yakın zamandır konuşulan OSB meselesi artık çözüme kavuşmuştur. OSB ve Kültür Merkezi konusundaki desteklerinden dolayı AK Parti Genel Başkan Vekilimiz Prof. Dr. Sayın Numan Kurtulmuş’a, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank'a, Milletvekillerimiz Sayın Şenel Yediyıldız’a, Sayın Ergun Taşçı’ya, Sayın Metin Gündoğdu’ya, Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Sayın Mehmet Hilmi Güler’e, Dişişleri Bakan Yardımcımız Sayın Yavuz Selim Kıran’a ve siyasi büyüklerimize Ünyeliler adına teşekkür ediyorum.” dedi.     

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve AK Parti İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Ankara ziyaretleri kapsamında son olarak Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Yunus Arıncı'yı ziyaret ederek ilçeye döndüler.


02.08.2019 | Okunma Sayısı:1114