“DENİZLERE HAKİM OLAN, CİHANA HAKİM OLUR”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı” nedeniyle yayınladığı mesajda, “Gazi Umurbey, Barbaros Hayrettin Paşa, Piri Reis gibi ünlü denizcilerin torunlarıyız. Bu bilinçle ve denizlere hakim olan, cihana hakim olur anlayışıyla tüm denizcilerimizi, deniz şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyorum.” dedi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı” nedeniyle bir mesaj yayınladı. Tavlı, üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizde denizcilik sektörünün önemine değindi.

-“Türkler önemli denizciler yetiştirmiştir”-

Türkiye’nin üç tarafının denizlerle çevrili olmasından dolayı stratejik bir öneme sahip olduğunu ifade eden Tavlı, “Milli ekonomiye önemli katkı sağlayan denizlerimiz dünyada da stratejik öneme sahiptir. Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde, 1926 yılında yürürlüğe giren Kabotaj Kanunu ile kendi karasularımızda egemenliğimiz ilan edilmiş ve bu tarihten sonra denizcilik sektörümüz hızlı bir gelişme dönemi içerisine girmiştir. Ünye’de denizle iç içe bir kenttir. Türkler tarihte önemli denizciler yetiştirmiştir. Denizlere hakim olan, cihana hakim olur anlayışıyla hareket ediyoruz. Türk denizciliğine ismini altın harflerle yazdıran başta Gazi Umurbey, Barbaros Hayrettin Paşa, Piri Reis ve tüm denizcilerimizi, deniz şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyor, denizcilik sektörünün gelişiminde emeği geçenlere ve tüm denizcilerimize en içten selamlarımı iletiyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.


01.07.2019 | Okunma Sayısı:310