ÜNYE’DE “KENT BAYRAMLAŞMASI”

Ünye Kaymakamlığı ve Ünye Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği geleneksel “Kent Bayramlaşması” bu Ramazan Bayramı’nda da devam etti. Protokolün ve vatandaşların bir araya geldiği “Kent Bayramlaşmasında” birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Ünye’de dini bayramlarda gerçekleştirilen ve geleneksel hale gelen “Kent Bayramlaşması” bu Ramazan Bayramı’nda da devam etti. Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen “Kent Bayramlaşmasında” protokol, STK temsilcileri ve vatandaşlar bir araya gelerek bayramlaştı.

-İlk olarak siyasi parti temsilcileri söz aldı-

“Kent Bayramlaşmasında” sırasıyla Saadet Partisi Ünye İlçe Başkanı Özgür Şahin, İYİ Parti Ünye İlçe Başkanı Osman Karagöz, MHP Ünye İlçe Başkanı Hacı Demir ve AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan söz aldı. İlçe başkanlar konuşmalarında birlik ve beraberlik mesajları vererek İslam eleminin ve Ünyelilerin bayramlarını kutladılar.

-“Bayrama kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz”-

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşadıklarını belirterek, “Cenab-ı Allah ülkemizin birliğini, beraberliği ve huzurunu daim etsin. Aynı huzur içerisinde ilçemizde de daha nice Ramazan aylarına ve bayramlara erişmeyi nasip etsin. Bugün burada huzurlu bir şekilde Ramazan ayını eda etmemize ve bayramı kutlamamıza vesile olan ve ülkemiz için can veren şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Gazilerimize sağlık ve huzur diliyorum. Bundan sonra bayramlarda da Mevlam bu güzellikleri ilçemizde ve tüm İslam Âleminde yaşatsın ve bayramlar huzurun tesisine vesile olsun.” dedi.

-“Nice bayramlara Rabbim bizleri sağlıkla muhabbetle eriştirsin”-

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, bayramların insanları birbirlerine yakınlaştıran, küskünlükleri sona erdiren bir fırsat kapısı olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Ramazan Bayramı’nın başta Ünyeliler olmak üzere tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bittiği için derin hüznünü yaşadığımız, Ramazan’ın Bayramınızı kutluyorum. Alem-i İslam’ın, milletimizin, Ordu’muzun, Ünye’mizin, burada bulunan hazirunun bayramı bayram gibi olsun, her günümüz bayram tadında olsun. Nice bayramlara Rabbim bizleri sağlıkla muhabbetle eriştirsin.”

Konuşmaların ardından katılımcılar birbirleriyle bayramlaşırken, bayramlaşma programı Ünye Müftüsü Ali Işık’ı duasının ardından sona erdi.

 


04.06.2019 | Okunma Sayısı:706