MUSTAFA GÜMÜŞ, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Geçirdiği beyin kanaması sonucu 13 gün süren yaşam mücadelesini kaybeden Ünye Belediyesi personeli Mustafa Gümüş, son yolculuğuna uğurlandı.

Ünye Belediyesi personeli Mustafa Gümüş (46), belediye hizmet binası önünde ve Merkez Büyük Camide düzenlenen cenaze törenlerinin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Gümüş, 10 Mayıs 2019 günü geçirdiği beyin kanaması sonucu Ordu’da özel bir hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınmıştı.

Yoğun bakım ünitesinde 13 gün süren yaşam mücadelesini kaybeden Mustafa Gümüş’ün cenazesi hastane morgundan alınarak Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeki evine getirildi.

Evinin önünde alınan helalliğin ardından Gümüş’ün cenazesi çalıştığı Ünye Belediyesi önüne getirilerek tören düzenlendi.

-“Bizler kendisinden razıydık”-

Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, törende yaptığı konuşmada  Mustafa Gümüş’e Allah’tan rahmet, ailesine sabırlar diledi.

Gümüş’ün genç yaşta vefatıyla derin bir acı içinde olduklarını ifade eden Tavlı, şunları söyledi:

“Camiamızın başı sağ olsun. Kardeşimizden hem çalışma arkadaşları, hem de bütün dostları memnun ve razıydılar. Bizlerde kendisinden razıydık. Allah’ta kendisinde razı olsun. Mekanı cennet olsun. Allah gani gani rahmet eylesin. Her ölüm erken ve her ölüm acıdır. Kendisi erken yaşta aramızdan ayrılarak bizleri ve ailesini hüzne boğmuştur. Ben başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine sabırlar diliyorum.”

Başkan Tavlı’nın konuşmasının ardından Orta Cami İmam Hatibi Zeki Karagöz, Gümüş’ün ruhuna ithafen dua yaptı.

Belediye önündeki törene Gümüş’ün ailesi başta olmak üzere, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, mesai arkadaşları ve vatandaşlar katıldı.

Belediye önündeki törenin ardından Mustafa Gümüş’ün cenazesi Merkez Büyük Cami’ye getirildi.

15 yıldır Ünye Belediyesi’nde çalışan 3 çocuk babası Mustafa Gümüş’ün cenazesi, Cuma namazını takiben kılınan cenaze namazının ardından Şeyh Yunus Tepesinde bulunan aile kabristanlığına defnedilerek gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Cenaze namazına Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, AK Parti İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Saadet Partisi İlçe Başkanı Özgür Şahin, belediye personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı.


24.05.2019 | Okunma Sayısı:619