ÜNYE PROTOKOLÜ, ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ İLE İFTARDA BULUŞTU

Ünyeli şehit ve gazi aileleri Ünye Kaymakamlığı ve Ünye Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği iftar yemeğinde bir araya geldi. İftar programında konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, şehit ve gazilerin her türlü övgüye layık olduklarını ifade ederek, “Üzerinde yaşadığımız bu vatan ve ay yıldızlı bayrağımız, bize şehit ve gazilerimizin emanetidir.” dedi.

Ünye Kaymakamlığı ve Ünye Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği iftar yemeğinde Ünyeli şehit ve gazi aileleri bir araya geldi.

Atatürk Parkı sosyal tesislerinde düzenlenen programda iftar öncesi ve sonrası dualar edildi.

-“Sizler bize şehit ve gazilerimizin emanetlerisiniz”-

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, iftar programında yaptığı konuşmada, ne yapılsa yapılsın şehit ve gazilere minnet borçlarının asla ödenemeyeceğini belirterek, şöyle konuştu: “Oruçlarınızın, ibadetlerinizin, hayır ve hasenatlarınızın makbul olmasını diliyorum. Sizler bize şehit ve gazilerimizin emanetlerisiniz. Ay yıldızlı bayrağımızın ilelebet göklerde dalgalanması ve bu topraklarda sonsuza kadar hür ve huzurlu bir şekilde yaşamamız için gözlerini kırpmadan canlarını veren kahraman yiğitlerimiz için ne yapsak azdır. Üzerinde yaşadığımız bu vatan ve ay yıldızlı bayrağımız, bize şehit ve gazilerimizin emanetidir. Sahip olduğumuz istiklal ve hürriyet, hiç kuşkusuz bize şehit ve gazilerimizin mirasıdır. Bize vatanımızı, bayrağımızı, istiklalimizi ve hürriyetimizi emanet eden şehitlerimize şükran borçluyuz. Bugün bu vatan uğruna canlarını vermiş şehitlerimizin ve mücadele sırasında yaralanmış gazilerimizin anneleri, babaları; böylesine kahraman evlatları doğurduğunuz, yetiştirdiğiniz için sizlere ne kadar hürmet etsek, saygı göstersek az kalır."

-“Şehitlerimiz ve gazilerimiz baş tacımızdır”-

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, ülkemizin şehitler ve gaziler sayesinde güçlü bir şekilde ayakta kaldığını belirterek, “Şehitlerimiz ve gazilerimiz için ne yapsak azdık. Şehitlerimiz ve gazilerimiz baş tacımızdır. Sizler bu ülkenin minnet borcu vardır. Ülkemiz şehitler ve gaziler sayesinde güçlü bir şekilde ayakta kalmaktadır. Sizlerle her zaman olduğu gibi bu mübarek ramazan akşamında, iftar sofrasında yine birlikte olmak istedik. Ramazan, insanın maddiyattan, kısmen soyutlanıp manaya öze, esasa yöneldiği, aslını hissettiği, varlık sahiplerinin varlıklarına şükretmesi gerektiğini hatırlatan yardımlaşmanın, birliğin ayıdır. Artık bizim orucu tutmamızın ötesinde orucun bizi tuttuğu çok müstesna bir aydır Ramazan ayı.” diye konuştu.

Programa Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Garnizon Komutanı Bünyamin Dönmez, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Metin Özmen, İlçe Jandarma Komutanı Esat Can Öztürk, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Gürol Özcüre, Gaziler Derneği Başkanı Yalçın Taşçıoğlu, daire amirleri, şehit ve gazi aileleri ile gaziler katıldı.     


24.05.2019 | Okunma Sayısı:414