RAMAZAN ÇADIRI KURULDU

Ünye’de ramazan çadırı geleneği bu yılda devam ediyor. İftara yetişemeyen vatandaşlar ile muhtaç vatandaşların yemek ihtiyacının karşılandığı iftar çadırında günlük 1200 kişilik yemek çıkacak.

 

Onbir ayın sultanı ramazan ayının gelmesiyle birlikte Ünye Belediyesi iftar çadırı kurdu.

Ramazan ayında iftara yetişemeyen vatandaşlar ile muhtaç vatandaşların yemek ihtiyacının karşılandığı iftar çadırı bu yıl da hizmet vermeye devam edecek. İftar çadırı Adnan Menderes Ticaret Lisesi’nin spor salonunda hizmet verecek ve her gün 1200 kişilik yemek hazırlanacak. Restoran kalitesinde hazırlanan yemekler 600 vatandaşa iftar çadırında, 600 muhtaç vatandaşa ise evlerine gönderilerek ikram edilecek.

-Meydandaki ramazan etkinlikleri iptal-

Mayıs ayı akşamlarının serin olması ve meydanda uzun süren etkinliklerin getirdiği yoğunluktan vatandaşların rahatsız olmasından dolayı Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen ramazan etkinlikleri bu yıl iptal edildi. Meydandaki ramazan etkinlikleri iptal edilirken Ünye’de yıllardır devam eden ve temmuz ayının 3. haftası gerçekleştirilen Ünye Uluslararası Kültür Sanat ve Turizm Festivali ise devam edecek. 


06.05.2019 | Okunma Sayısı:1501