TAVLI; “RAMAZAN, RAHMETİN VE BEREKETİN SİMGESİDİR”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Müslüman âlemi tarafından büyük özlemle beklenen Ramazan’ın tüm bereketiyle yüreklere mutluluk ve manevi coşkular getirmesi temennisinde bulunarak, “Ramazan ayı rahmetin ve bereketim simgesidir.” dedi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ramazan ayı dolayısıyla yayınladığı mesajda, rahmet ve bereketin simgesi olan mübarek Ramazan ayına bir kez daha kavuşmanın sevincinin yaşandığını ifade etti.

-"İçtenliğimizi ve kardeşliğimizi de paylaşmalıyız”-

Ramazan’ın kardeşlik bağlarının yeniden inşa edildiği ay olduğunu ifade eden Tavlı, mesajında şunları söyledi:

“Ramazan ayı, nefsi terbiye etmenin yanı sıra, yardımlaşma ve dayanışma ayıdır. Yüce kitabımızın indirildiği ve orucun farz kılındığı mübarek Ramazan ayında, iftar sofralarında sadece ekmeğimizi suyumuzu değil, sevgimizi, içtenliğimizi ve kardeşliğimizi de paylaşmalıyız. Ramazan ayı kardeşlik bağlarımızı yeniden inşa ettiğimiz aydır. Yorgun düşen yüreklerimizin Ramazan’ın bize getireceği rahmete çok ihtiyacı var. Ramazan bir çağrıdır. Rabbimizin bir çağrısıdır. Ramazan bizi barış yurduna davet etmek için gelir. Ramazan ayı rahmetin ve bereketim simgesidir. Kısacası Ramazan ayı bereket, bolluk, af ve mağfiret ayıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, içinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi’ni bulunduran Ramazan ayının; ilçemize, ülkemize, tüm mazlum milletlere ve Alem-i İslam’a hayırlar getirmesini diliyorum.”


04.05.2019 | Okunma Sayısı:707