23 NİSAN BAYRAMI'NI COŞKUYLA KUTLADIK

TBMM'nin 99. Kuruluş Yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Ünye’de düzenlenen etkinliklerle coşku içinde kutlandı.

TBMM'nin 99. Kuruluş Yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen etkinliklerle büyük bir coşku içinde kutlandı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törende daha sonra protokol üyeleri öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı.

Ünye Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, törende yaptığı konuşmada 23 Nisan 1920 tarihinin, vatanın dört bir tarafının işgal edildiği, milletin yok olmanın eşiğine geldiği hayati bir dönemde Türk Milleti’nin yeniden dirilişi, ayağa kalkışı ve şahlanışı olduğunu ifade etti.

Günün anlam ve önemine dair yapılan konuşmanın ardından program çeşitli etkinliklerle sürdü.

Program; Bayramca Anaokulu Dünya Çocukları gösterisi, Şehit Fatih Efiloğlu İlkokulu Koro ve müzik dinletisi, Cumhuriyet İlkokulu Halk Oyunları gösterisi, Kaledere İlkokulu halk oyunları gösterisi, Ünye Anaokulu “Bir Başkadır Benim Memleketim” gösterisi, Puset Polvan Ortaokulu Halk oyunları ve Atatürk Çocukları gösterisi, İnönü İlkokulu mehter gösterisi ile devam etti.

Okunan şiirler ve gösterilerin ardından ilçe genelinde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ve okullara ödülleri verildi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen program balon uçurma etkinliği ve geçit töreni ile sona erdi.

Kutlamalara Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Bünyamin Dönmez, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Cumhuriyet Başsavcı Soner Aygün, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Esat Can Öztürk, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Aksu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, siyasi parti başkanları, oda başkanları, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.


24.04.2019 | Okunma Sayısı:727