SEZGÜL, “GÜÇLÜ KADIN, GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE DEMEKTİR”

Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladığı açıklamasında, "Kadınlarımız, üreten ve büyüyen Türkiye’nin gücüne güç katıyor" diye konuştu.

Dünyada ve ülkemizde siyasetten bilime, kültür-sanattan eğitime hayatın her alanında kadınların giderek daha fazla yer aldığını belirten Sezgül, “Statüsü her geçen gün daha da güçlenen hanım kardeşlerimiz, üretici iş gücüyle çalışma hayatında da söz sahibi olmaktadır” dedi.

“Kadına Şiddet Olaylarında Toplumsal Refleks önemlidir”

8 Mart Kadınlar Günü’nde kadına şiddet olaylarına da değinen Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, “Geldiğimiz bu noktada hayata geçirilen yasal düzenlemeler kadar kadınlarımıza yönelik şiddet ve istismara karşı gelişen toplumsal refleksin de çok büyük önemi vardır. Türkiye, kadın hakları konusunda pozitif, ayrımcılığa varan bir zihinsel dönüşümü başarıyla sürdürmektedir” dedi.

“Kadınların Toplumdaki Yeri Gelişmişliğin Bir Göstergesidir”

Kadının toplumdaki rolü ve etkinliğinin, ülkelerin gelişmişlik düzeylerinin en önemli göstergelerinden biri olduğunun altını çizen Sezgül, “Hanım kardeşlerimizin tam ve eşit haklarla daha güçlü ve üretken bir şekilde toplumda var olmaları, ülke refahımızı arttıracak, üreten ve büyüyen Türkiye’nin gücüne güç katacaktır” diye konuştu.

Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, “Şehit ve gazi anneleri ile eşleri başta olmak üzere sevginin, şefkatin, merhametin ve fedakârlığın sembolü tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum" dedi.


08.03.2019 | Okunma Sayısı:335