SEZGÜL, “RADYOCULUK GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE KÖPRÜ KURAN BİR DEĞERDİR”

İşitsel iletişim ve haberleşme unsurlarından olan Radyo yayıncılığı günümüzde varlığını halen başarı ile koruyabilen değerlerden bir tanesidir.

Ünye’mizde ise halen aktif olarak faaliyet gösteren 3 adet radyo kanalı yayıncılık hayatını başarı ile sürdürmektedir.

Ünye’de faaliyet gösteren radyolarımız, müzik yayınlarının yanı sıra haber ve bilgilendirici program formatlarıyla da sosyal sorumluluk alanında etkin bir rol üstlenmektedirler.

Bu bağlamda Ünye’miz işitsel medya anlamında da bölgemizde örnek kentlerden biri olduğunu bir kez daha göstermektedir.

Türkiye’de TRT İstanbul Radyosu tarafından 1921 yılında başlayan radyo yayınları bir asıra yaklaşan süreçte radyoculuk teşebbüslerinin artması ile birlikte oluşan rekabet ortamında kalitesini her geçen yıl arttırmış ve arttırmaya da devam etmektedir.

Radyoculuk günümüz teknolojisine de tüm yayın mecraları gibi ayak uyduran bir iletişim sektörü haline gelmiştir. Günümüzde teknoloji ile birlikte radyoculuk karasal yayın dışında internet yayıncılığında da etkin bir yer almıştır. İnternet ortamı ile birlikte tüm radyolar sadece bölgesel değil, ulusal ve uluslararası bir boyut kazanmıştır.

Bu minvalde 13 Şubat Dünya Radyo gününü en içten dileklerimle kutluyor, başta kentimizde olmak üzere fedakârca yayıncılık hayatı sürdüren tüm radyo yayıncılarını tebrik ediyorum.


13.02.2019 | Okunma Sayısı:363