ÜNYE’DE 60 MAHALLEDE KARLA MÜCADELE ÇALIŞMASI YAPILDI

Ünye’de 25 Aralık tarihinde başlayan olumsuz hava şartları ile birlikte özellikle üst mahallelerde yer yer 50 cm’ye ulaşan kar yağışı ile birlikte mücadele çalışmaları sürdürüldü.

Ordu Büyükşehir Belediyesi ile birlikte koordineli bir çalışma yürüten Ünye Belediyesi ekipleri 24 saat mesai ile ilçe genelinde yaklaşık 60 mahallede karla mücadele çalışması yürüttü.

4 ayrı bölgeye ayrılan çalışma planlaması sonrasında 6 adet Beko Loder, 3 adet Greyder, 1 adet Loder, 6 adet hizmet aracı ve 20 personelle sahada mücadele çalışması yürüten Ünye Belediyesi ekipleri, kar nedeniyle ulaşımın aksamaması için mahalle yollarında aktif çalışmalar gerçekleştirdi.

Karla mücadele kapsamında başta acil hastaların sağlık hizmetlerine ulaştırılması ve okul yollarının açık tutulmasına öncelik verildi. Mücadele kapsamında 3 gün boyunca 112 acil ekiplerine de yardımcı olundu. 25 ve 26 Aralık tarihlerinde ambulans talebinde bulunan 3 hasta için seferber olan ekipler ulaşımın hızlı bir şekilde yapılması için çalışma yürüttü.

Kış mevsimi ile birlikte özellikle üst mahallelerde oluşabilecek olumsuzluklara karşı planlı bir çalışma yürüten Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ünye Belediyesi ekipleri mevsim boyunca koordineli şekilde çalışmaya devam ediyor.


27.12.2018 | Okunma Sayısı:516