ÜNYE BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ SEZGÜL'DEN ANLAMLI ZİYARET

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Ünye Belediye Başkan Vekili Yaşar Sezgül, Ünye Belediyesi tarafından hizmete sunulan Engelli Koordinasyon merkezine ziyarette bulundu.

SEZGÜL, “TOP YEKÜN MÜCADELE VE FARKINDALIK GEREKİYOR”

Her bireyin potansiyel bir engelli adayı olduğunun unutulmaması gerektiğinin altını çizen Başkan Vekili Sezgül, başta devletin resmi kurumları olmak üzere ülke genelinde engelli bireylerin toplum yaşamına adaptasyonunun tam olarak sağlanması için topyekûn bir mücadele verilmesi gerektiğini söyledi.

Yerel ölçekte özellikle belediyecilik hizmetleri alanında üstyapı çalışmalarında engelli vatandaşların rahat koşullarda yaşamlarını sürdürebilmeleri için azami oranda çalışma yürüttüklerini kaydeden Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, tüm bunların dışında engelli bireylerin sosyal, kültürel ve ekonomik olmak üzere tüm alanlarda toplumun aktif birer bireyi olmaları için projeler ortaya koyduklarını belirtti.

BEK, “ÜNYE BELEDİYESİ’NİN ÇALIŞMALARI İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Ziyaretten dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren Türkiye Sakatlar Derneği Ünye Şubesi Başkanı Mahmut Bek ise, Ünye Belediyesi’nin çalışma ve desteklerinden dolayı teşekkür etti. Şube Başkanı Bek, özellikle okçuluk gibi sportif faaliyetlerde ekonomik desteklerin biraz daha arttırılması talebinde bulundu. Şube Başkanı Bek, Ünye’de ortaya konan belediyecilik hizmetleri ile Ünye’nin adeta Engellilerin Başkenti olduğunu vurgulayarak teşekkür etti.

Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül ziyarette ayrıca engelli vatandaşların kendi el emeği ile yaptıkları çalışmaları da inceledi.


05.12.2018 | Okunma Sayısı:466