SEZGÜL, "KADINLAR BİR TOPLUMUN YÜKSELMESİNDE “ANA” FAKTÖRLERİN BAŞINDA GELİR"

Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Gününü Kutladı.

Sezgül yaptığı açıklamada şunlara değindi;

5 Aralık 1934 Türkiye’de kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkının verilmesi ile birlikte aynı zamanda bu tarih tüm dünyada kadın hakları günü olarak kutlanmaya başlanmıştır.

Demokrasi, her bireyin azami oranda katılımcı olmasını gerektiren bir sistemdir. Bu kapsamda toplumun her alanında aktif rol üstlenen kadınlarımız da aynı şekilde demokrasimizin vazgeçilmezleri arasındadır.

Kadınlarımız, bireyler olarak bizlerin doğumundan ölümüne kadar her aşamamızda yanında olan ve geleceği şekillendirirken birer örnek teşkil eden kıymetlilerimizdir.

Günümüz Türkiye’sinde ise kadınlarımız hayatın her kademesinde aktif rol oynarken, siyasi yaşamda da belirleyici rol üstlenmeye devam etmektedirler.

1934 yılında seçme ve seçilme hakkı verilmesi ile birlikte Türk siyasi hayatında aktif rol oynayan kadınlarımız, aradan geçen 84 yılda her alanda kendilerini başarı ile ispat emişlerdir.

Ünye Belediyesi olarak bugün kentimizin şekillenmesinde kadınlarımızın önemli görevler üstlenmektedirler. Belediyemizin her kademesinde görevlerini başarı ile icra eden hanım kardeşlerimiz, kentin geleceğine yön veren çalışmalarımızda bizlere yol gösterici olmaya devam etmektedirler.

Ünye Belediyesi olarak ayrıca kadınlarımızın sosyal hayata katılımlarını arttırmayı amaçlayan birçok uygulama gerçekleştiriyoruz.

Hanımlar Lokali, Spor faaliyetleri, kültürel etkinlikler başta olmak üzere her alanda hanım kardeşlerimize yönelik birçok hizmeti onlarla buluşturuyoruz.

Bizler, güçlü toplumların güçlü kadınlar üzerinde yükseleceğine olan inancımızı gururla ifade ederken, geleceğini şekillendirdiğimiz kentimizde hanım kardeşlerimizin her alanda katılımcı ve belirleyici olmaları için ortak paydalar oluşturan yönetim biçimini sürdürüyoruz ve sürdürmeye de devam edeceğiz.


05.12.2018 | Okunma Sayısı:559