ÜNYE BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ MEHMET YAŞAR SEZGÜL OLDU

Ünye Belediye Başkanı Av. Ahmet Çamyar’ın 16 Kasım 2018 Cuma günü İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılmasının ardından Ünye Belediye Başkan Vekili olarak atanan Meclis Üyesi Mehmet Yaşar Sezgül bugün gerçekleştirilen Ünye Belediyesi Olağanüstü meclis toplantısında gerçekleştirilen oylama sonucu 31 Mart 2019 tarihine kadar görev yapmak üzere Ünye Belediye Başkan Vekili olarak seçildi.

MECLİS ÇOĞUNLUĞUNUN 3’TE 2’SİNDEN FAZLASI “SEZGÜL” DEDİ

Son 2 gündür Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz’ın parti yönetimi ve Belediye Meclis üyeleri ile gerçekleştirdiği istişareler sonucunda ortak aday olarak belirlenen Mehmet Yaşar Sezgül meclis oylaması sonrası 23 oyla çoğunluğun 3’te 2’sinin olurunu alarak resmen belediye başkan vekili olarak seçilmiş oldu.

31 MART 2019 TARİHİNE KADAR GÖREV YAPACAK

Ünye Belediye Meclisi Olağanüstü toplantısında gerçekleştirilen oylama sonrası Belediye Başkan Vekili seçilen Mehmet Yaşar Sezgül, oylama sonrası yaptığı açıklamada, 31 Mart 2019 tarihine kadar zorlu bir görevi üstlendiklerini ve Ünye’ye hizmet noktasında her kesimden destek beklediklerini belirtti.

Daha sonra Ünye Belediyesi Başkanlık makamında Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül’e belediye meclis kararı ile kesinleşen Başkan Vekilliği resmi yazısını takdim etti.

YILMAZ, “HASETLİK DEĞİL, HİZMET KONUŞULSUN”

Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz; “Bundan sonra Ünye’de hasetlik yerine hizmetin konuşulması gerektiğini ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül’ün öncelikle bir abi kimliği ile hizmetlerin yürütülmesini sağlayacağını kaydetti.


23.11.2018 | Okunma Sayısı:1008