ÜNYE BELEDİYESİ’NİN BETON SANTRALİNDE DENEME ÜRETİMİ YAPILDI

Ünye Belediyesi tarafından beton yol yapım başta olmak üzere kentsel dönüşüm projelerinde de maliyetleri düşürmek adına başlattığı önemli bir proje olan beton santralinin kurulumu tamamlandı.

Kurulumu tamamlanan beton santralinde ilk deneme üretimi başarı ile gerçekleştirildi.

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’ın bizzat gerçekleştirdiği beton santrali deneme üretimi ile birlikte tesis üretime geçmiş oldu.

7,5 MİLYON LİRALIK YATIRIM

2 milyon liraya makine parkuru ile birlikte 7,5 milyon lira yatırım maliyeti olan beton santrali ile birlikte artık çok daha fazla hizmet düşük maliyetle gerçekleştirilmiş olacak.

BAŞKAN ÇAMYAR, “HİZMET MALİYETLERİMİZ CİDDİ ORANDA DÜŞECEK”

Beton santrali ile birlikte başta yol yapım olmak üzere kentsel dönüşüm uygulamalarında da maliyetlerin kamu tasarrufu adına ciddi oranda düşeceğinin altını çizen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, yaptığı açıklamada “Karadeniz Bölgesi bolca yağış alan bir bölge ve Ünye Belediyesinin 2 bin 160 kilometre yol ağı var. Biz bu yol ağının büyük bir bölümünde uzun zamandır beton yol çalışması yürütüyoruz. V kanalıyla birlikte yapılan beton yol uygulaması ile birlikte yağışlar ve eğimle birlikte ortaya çıkabilecek yol bozulma ve aşınmasının önüne geçmiş oluyoruz” dedi.

BAŞKAN ÇAMYAR, “BETON SANTRALİMİZİN HAMMADDESİNİ DE ÜRETİYORUZ”

Beton santralinin birçok belediyede bulunduğunu ancak Ünye Belediyesi’nin kendi malzeme ocağını bir yıl önce devreye alarak yol malzemesi ürettiğini belirten Başkan Çamyar, bu nedenle beton santralinin diğer santrallerden ayrıldığını söyledi. Başkan Çamyar, “Biz ocak ruhsatımızı da almak suretiyle kendi ocağımızdan hem kum hem de agrega üretimimizi yapıp kendi ocağımızdan aldığımız malzemeyle beton üretimini kendimiz yapıyoruz. Böylece piyasa koşullarının oldukça altında imalat gerçekleştirmiş oluyoruz. Bu da sonraki süreç içerisinde daha fazla yol yapmamız demek anlamına geliyor” diye konuştu.

BETON SANTRALİ KENTSEL DÖNÜŞÜM MALİYETLERİNİ DE DÜŞÜRECEK

Beton santralinin Ünye Belediyesinin yürüttüğü kentsel dönüşüm projelerinin maliyetlerini de düşüreceğini kaydeden Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Bir diğer adımda Ünye Belediyesi bundan sonraki süreç içerisinde Kentsel Dönüşüme de giriş yapacak ve kendi binalarımızda kendi betonumuzu kullanacağız. Aynı zamanda daha ucuz konut imalatı yapmış olacağız. Ünye Belediyesine baktığımızda “Altın Yumurtlayan Tavuk” kazandırdık diyebiliriz. Çünkü burası bittiğinde hem belediyenin hizmetleri noktasında hem de vatandaşların yolla ilgili memnuniyetleri noktasında ciddi bir adım olacak” dedi. 


09.11.2018 | Okunma Sayısı:1205