25 YILLIK SORUNA BAŞKAN ÇAMYAR SON VERDİ

Ünye’de yıllara sirayet eden ve bazı mahallelerde vatandaşların ciddi mağduriyet yaşamasına neden olan tapu problemleri birer birer çözüme kavuşuyor.

Geçtiğimiz aylarda Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’ın girişimleri ile 40 yıldır bekledikleri tapularına kavuşan Bayramca Mahallesi sakinlerinin ardından, diğer problem yaşanan Saraçlı mahallesinde ki tapu probleminde de sona gelindi.

Saraçlı mahallesinde tapu problemi yaşayan vatandaşlarla bir araya gelen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar 2,5 ay içerisinde vatandaşların tapularına kavuşacakları müjdesini verdi.

BAŞKAN ÇAMYAR, “SORUN ÇÖZEN BİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI YÜRÜTÜYORUZ”        

Ünye’de yıllardır çözülemeyen sorunları çözen bir belediyecilik anlayışı yürüttüklerini söyleyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Saraçlı mahallemizde 52 tane binamızda 25 yıldır tapu problemi yaşanıyor. 1992-93 yıllarında alınan tapuların reel durumla uyuşmadığı ve sıkıntılar olduğu bilgisi bizlere ulaşır ulaşmaz Belediyemizin İmar Müdürlüğümüz ve Plan Proje Müdürlüğümüze gerekli talimatları vermiştik. Her iki müdürlüğümüzde uzun bir süredir çalışmalarını yürüttüler ve sona gelindi” dedi.

BAŞKAN ÇAMYAR, “2,5 AYLIK SÜRE İÇERİSİNDE TAPULARI VERMİŞ OLACAĞIZ”

Sürecin uzaması ile alakalı da bilgi veren Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, bölgede var olan hisselerin kamulaştırma sürecinin yaşandığını kaydetti. Başkan Çamyar, “Başkalarına ait olan hisselerle ilgili bir haciz problemi vardı. Haczi kaldırmak hukuken mümkün olmadığı için biz mecburen kamulaştırma davası açarak süreci yönetmiş olduk. Şu an itibari ile kamulaştırma davalarımız bitti. Dün itibari ile de çalışmaya başlayan harita mühendisi parselasyon işlemlerini tamamlayarak dosyayı bize teslim edecek. Ünye Belediyesi olarak bizler de Encümen kararı ile beraber Ordu Büyükşehir Belediyemizin Encümenine yönlendireceğiz. Ardından ise askı sürecine geçilecek. Ortalama 2,5 aylık süre içerisinde tıpkı Bayramca mahallemizde hemşerilerimizi tapuları ile kavuşturduğumuz gibi Saraçlı mahallemizde ki kardeşlerimize de tapularını dağıtmış olacağız” dedi.


23.10.2018 | Okunma Sayısı:1393