ÜNYE BELEDİYESİ’NDEN ALTIN YUMURTLAYAN TAVUK

85 mahallesi ile geniş bir hizmet ağına sahip olan Ünye Belediyesi başta yol hizmetleri olmak kentsel dönüşüm gibi alanlarda yapım maliyetlerini düşürmek adına önemli bir hamle gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz yıl yol yapım anlamında kendi malzeme ocağını devreye alan Ünye Belediyesi bu hamlenin ardından önemli bir yatırımı daha faaliyete alıyor.

Bir süre önce hazırlıkları tamamlanan beton santralinin kurulum işlemleri başladı. Beton üretimini bundan sonra kendi imkânları ile yapacak olan Ünye Belediyesi başta beton yol hizmeti olmak üzere kentsel dönüşüm projelerini de kendi imkânları ile yaparak hem de fazla hizmet sağlamış olacak hem de maliyetler önemli ölçüde azalacak.

BAŞKAN ÇAMYAR, “AKILLI YATIRIMLAR YAPIYORUZ”

Beton santralinin kurulum aşamasının yerinde inceleyene Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar yeni hayata geçirilen hizmeti Ünye açısından altın yumurtlayan tavuğa benzetti. Başkan Çamyar yaptığı açıklamada, “Ünye Belediyesi olarak akıllı yatırımlar yapmaya devam ediyoruz. Belediyemiz için altın yumurtlayan tavuk olarak nitelendirebileceğimiz eserlerden bir tanesini daha hayata geçirmiş oluyoruz. Bununla alakalı Kırsal Hizmetler Müdürlüğümüz ocak alanlarının çalışma bölümünün tamamlamış oldular. Hemen ardından ise beton santralinin kurulum işlemlerini başlattık” dedi.

BETON SANTRALİ YAPIM MALİYETLERİNİ DÜŞÜRECEK

10 gün içerisinde kurulum tamamlanarak faaliyete alınacak olan beton santralinin hizmetlerin yapım maliyetlerinin ciddi oranda düşüreceğini belirten Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “2 hafta içerisinde de üretime başlanmış olacak. Beton santralinin faaliyete geçmesi ile birlikte kendi üretim imkânlarımızla kenti beton yolumuzu yapma imkânına kavuşmuş olacağız. Beton santrali ile birlikte devamında ise konut sektörü başta olmak üzere kentsel dönüşüm projelerimizde ciddi kazanımlar elde etmiş olacağız. Bu çalışma hem maliyet anlamında belediyemizin elini kuvvetlendirmiş olacak, hem de yol yapımı da dâhil proje süreçlerimizi hızlandırmış olacak” diye konuştu.


23.10.2018 | Okunma Sayısı:1529