MUHTARLAR GÜNÜNDE ÜNYE’DE BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI

19 Ekim Muhtarlar günü dolaysıyla Ünye Belediyesi organizasyonunda Ünye’de görev yürüten mahalle muhtarlarına kahvaltı programı düzenlendi.

Program öncesi Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’ın makamında ziyaret eden Ünye Muhtarlar Derneği yönetimi Başkan Çamyar’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Daha sonra gerçekleştirilen kahvaltı programında konuşan Ünye Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Ekici, 19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla bir teşekkür ve kutlama konuşması yaptı.

Programda konuşan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ise, “Biz her vesile ile muhtarlarımızla sık sık bir araya gelmeye ve istişarelerde bulunmaya devam ediyoruz. Bugün de muhtarlar günü vesilesi ile bir aradayız. Bu minvalde 19 Ekim Muhtarlar gününü en içten dileklerimle kutluyorum” diye konuştu.

BAŞKAN ÇAMYAR, “VATANDAŞLARIMIZA SIKI DİYALOG İÇERİSİNDE GÜZEL BİR SEÇİM ATMOSFERİ GEÇİRECEĞİZ”

Aradan geçen zaman dilimi içerisinde geriye doğru bakarsak muhtarlarımızın bir kamyon çakıl için bile Ankara yollarını aşındırdığı zamanları biliyoruz. Bu dönem içerisinde ise bizler gönül rahatlığı içerisinde ifade edebiliriz ki, gerek Ünye Belediyesi olarak bizler, gerek Büyükşehir belediyemiz, elimizden gelen imkânları en verimli şekilde vatandaşlarımız için seferber ettik. Bu da muhtarlarımızın elini ciddi şekilde güçlendirmiş oldu. Geriye ise vatandaşlarımızla birebir diyalog kalıyor. Bu da gerçekleştiğinde Ünye’mizin tamamı ile alakalı hiçbir problem olmaksızın, son derece demokratik bir ortamda bir seçim ortamını birlikte yaşayacağız.

BAŞKAN ÇAMYAR, “KIT KAYNAKLARA RAĞMEN KENTİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRDİK”

Ordu’nun Büyükşehir olması ile birlikte Ünye belediyesinin gelirlerinin ciddi anlamda düştüğünün altını çizen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, buna rağmen kıt kaynaklarla kentin çehresini değiştirdiklerini belirtti. Başkan Çamyar, “Yepyeni kaynaklar üretmek suretiyle kentimizin çehresini değiştirdik. Sahil dış cephe giydirme çalışması, alışveriş merkezi, Orta Çarşı, Kazancılar caddesi, Fevzi Çakmak Sosyal Yaşam Merkezi, Kültür Yolu projesi kapsamında ki restorasyonlar, Tabakhane Deresi ıslah çalışması, yepyeni bulvarlar ve yollar, altyapı çalışmaları, Doğalgaz çalışmaları, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı, Kapalı Çarşı, Tapu problemlerinin çözümü gibi yıllara sirayet eden birçok probleme köklü çözümler ürettik.

BETON SANTRALİ 15 GÜN SONRA ÜRETİME BAŞLAYACAK

Ünye’de başta beton yol yapımı olmak üzere birçok projede maliyetleri ciddi oranda düşürecek olan beton santrali yapımının devam ettiğini belirten Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, 15 gün sonra üretime başlayacak olan beton santrali sonrası beton yol yapım maliyetlerinin düşmesi ile birlişkte çok daha fazla yol hizmetinin devreye gireceğini, ayrıca Fevzi Çakmak mahallesinde planlanan toplu konut çalışmalarının da hızlı bir biçimde başlayacağını belirtti. Başkan Çamyar, ayrıca geçtiğimiz yıl devreye alınan ve 7/24 üretim yapan konkasör şantiyesi ile malzemeli yol bakım maliyetlerinin de aynı oranda düşürdüklerinin altını çizdi.

ÇAMYAR, “SEL AFETİ SONRASI YAPTIĞIMIZ KONKASÖR ŞANTİYESİNİN FAYDASINI GÖRDÜK”

Ünye Belediyesi olarak devreye alınan konkasör şantiyesinde yol bakım malzemesi üretildiğini ve bunun faydasını geçtiğimi Ağustos ayında yaşanan sel afetinde gördüklerini belirten Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, sel afetinde Ünye Belediyesi’nin 18 milyon lira zarara uğradığını ve 718 kilometre yolun zarar gördüğünü söyledi. Bu süreçte Ünye Belediyesine AFAD’tan herhangi bir yardım gelmediğini ve tüm bu hasarın büyük ölçüde belediye imkânları ile çözüldüğünü vurgulayan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, bu süreçte yol bakım malzemesi üreten konkasör şantiyesinin büyük önem arz ettiğini belirtti. Başkan Çamyar, önünü gören ve planlamasını opna göre yapan bir belediyecilik anlayışı ile çalıştıklarını ifade etti.

BAŞKAN ÇAMYAR, “ÜNYE YA DA TÜRKİYE KLAVYE BAŞINDAN YÖNETİLMİYOR”

Bilgisayar ya da cep telefonu klavyesinin başında olanlar ne Ünye’yi ne de Türkiye’yi yönetmiyor ve yönetemez diyerek sosyal medya üzerinden dedikodu üretmeye çalışan kesime atıfta bulunan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Vatandaşın derdi ile dertlenmeyen ve umurunda bile olmayan, Ünye’de toplasanız sayıları 50 kişi bulmayan bazı güruhlar akıllarınca siyasete yön vermeye çalışıyorlar. Bunlara hiç aldırmadan emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz” diye konuştu.


19.10.2018 | Okunma Sayısı:1553