BAŞKAN ÇAMYAR ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE “HOŞGELDİNİZ” SÜRPRİZİ

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, üniversite eğitimi için ilk defa Ünye’ye gelen bin 500 Üniversite öğrencisine "Hoşgeldiniz" sürprizi yaparak yemekte bir araya geldi.

Atatürk Parkı Sosyal Tesislerinde düzenlenen programa Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, AK Parti Ünye İlçe Kadın Kolları Başkanı Özlem Aldemir Yiğit, AK Parti Ünye İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Gülay, gençlik kolları üyeleri ve öğrenciler katıldı.

“BİZLER GENÇLERİN SESİ OLARAK SİZLERLE HER DAİM YAKIN OLACAĞIZ”

Yoğun katılımın olduğu programda açılış konuşmasını yapan AK Parti Ünye İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Gülay,“Ünye yaşamak için çok güzel bir şehirdir. Bizler için sizler yeni bir şehirde, sizler ise yeni bir şehrin üniversitesinde olmaktan mutluluk duyacaksınız. Bizler Ak Parti olarak gerek başkanlarımız ve gerek yöneticilerimizle beraber sizlerde bizlerden isteklerinizi ve sıkıntılarınızı paylaşabilirsiniz. Bizler gençlerin sesi olarak sizlerle her daim yakın ilişkiler içerisinde olduğumuz kadar, sizlerin de bizleri bir aileniz gibi görebilirsiniz.” dedi.

“ÜNYE’DEN GİTTİKTEN SONRA TEKRAR GERİ DÖNMEK İSTEYECEKSİNİZ”

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nü kutlayarak sözlerine başlayan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Bu gün öncelikle 11 Ekim dolayısı ile kız çocuklarımızın günü kutlu olsun diliyorum. Karadeniz’in güzel ve şirin ilçesi olan Ünye’desiniz. Şehrimize her gün yenilikle katıldığı gibi yeni yüzler ve yeni gençlerimizde ayak basmaktadır. İlçemiz güneşin denizden doğup, denizden battığı bir şehirdir. Bu şehrimizde sizler okuyarak gelecek planlaması yaparken, yarın ayrıldığınızda çantanızda bir yığın dolusu anılarınızla beraber gideceksiniz. Aradan belli bir süre geçtikten sonra, ayrıldığınız Ünye şehrimize tekrar dönmek isteyecek ve anılarınızı yeniden yaşatmak isteyeceksiniz. Öğrenci olmanın zor olduğunu bildiğimiz kadar, öğrenci yaşamanın da belirli zorlukları var. Ve şu an sizlere baktığımızda bir üst sınıf öğrencilerinin ve yeni öğrencilerimizin olduğunu görüyoruz. Bu yüzden öğrencilik hayatı hem zor ama bir o kadar da keyiflidir. Öğrencilik yılları sizleri hayata hazırlayan en önemli dönemdir. Benim öğrencilik hayatım iki saat yol yürüyerek köy okuluna giden, bin rakımlı bir köy çocuğuyum. Ben bir metrelik yağan karın üzerinde giderek ilkokul eğitimimizi öyle tamamladık. Ben sizlere sadece şunu söylemek isterim. Kendinize özgü daima tavrınız ve karakteriniz olsun. Sizler zorlu bir mücadele içerisinde olacaksınız. Bu mücadele içerisinde sizler yokuş aşağıda gidebilir yokuşta çıkabilirsiniz. Sizlerin şu an içerisinde olduğunuz durum yokuştan çıkarak zafere ve başarıya ulaşmanızdır” diye konuştu.

Program Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, AK Parti Ünye Gençlik Kolları ekibi ve öğrenciler ile toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.


12.10.2018 | Okunma Sayısı:1197