4,5 YILDA ÜNYE’Yİ GELECEĞE TAŞIYAN PROJELER HAYATA GEÇTİ

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar basın mensupları ile kentte devam eden bazı çalışmaları yerinde inceledi.

4,5 yılda hayal denilen projeleri hızlı bir şekilde hayata geçirdiklerini belirten Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Dedikodu değil, iş üretiyoruz” diye konuştu.

KÜLTÜR YOLU PROJESİNİN İLK ETABI TAMAMLANIYOR

Ünye’nin turizm alanında atılım projelerinden biri olan Kültür Yolu Projesinin 1,8 kilometrelik ilk etap çalışmasında sona gelindiğini belirten Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Yarın itibari ile Kefeli Han’da çalışmalar başlamış olacak. Böylece bir eseri daha Ünye’mize kazandırmış olacağız. Kefeli Han’ın mülkiyeti Ünye Belediyemize ait. Mülkiyetin Ünye Belediyesine alınmasında özellikle YİKOB desteği ve sonrasında Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği noktasında Ak Parti Genel Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Sn. Numan Kurtulmuş’a teşekkür ediyorum. Yine Hacı Emin Caddesinde gerçekleştirdiğimiz sokak sağlıklaştırma çalışması ve bina dış cephe giydirme işlemlerini içeren 1,8 milyon liralık proje uzun zamandır üzerinde durduğumuz bir projeydi. Bu noktada da Sayın Bakanımız Kurtulmuş’un desteklerini gördük. Öte yandan Ünye Kalesi ile ilgili de Kültür ve Turizm Bakanlığımız restorasyon ihalesini gerçekleştirdi. Kültür Yolu güzergahında bulunan Hacı Emin caddesinin altyapı çalışmalarının ardından küp granit çalışması ve dış cephe giydirme çalışması tamamlandı. Kaldırım çalışması ise hemen başlayacak” diye konuştu.

BURUNUCU YARIMADASI PROJESİ BAŞLIYOR

Kültür Yolu ikinci etap çalışmalarından biri olan Burunucu yarımadası restorasyon projesinin başlayacağının müjdesini veren Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Önümüzde ki birkaç gün içinde ihale bedeli 1,5 milyon lira olan Burunucu Yarımadası projesine başlıyoruz. İhale süreci başlayacak ve akabinde yüklenici firmaya yer teslimi yapacağız. Proje ile ilgili kaynak sıkıntımız yok” dedi.

ALTYAPISI BİTEN CADDELERDE SICAK ASFALT ÇALIŞMASI YAPILIYOR

Ünye’de öte yandan doğalgaz, su ve telekomünikasyon gibi altyapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokaklarda sıcak asfalt çalışması uygulanıyor. Uygulamanın yapıldığı noktalardan biri olan Büyük Hamza sokakta ki çalışmaları da değerlendiren Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Büyük Hamza sokakta altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından sıcak asfalt çalışması tamamlanıyor. Yol ve altyapı çalışmalarının zahmetli bir süreç olduğunu ve bir süre vatandaşların zorlandığını belirten Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, ancak zahmet olmadan bu işler ne yazık ki gerçekleşmiyor. Çalışmalar tamamlandığında vatandaşlarımız çok daha güzel bir kentte yaşıyor olmanın keyfini sürecek” diye konuştu.

BAŞKAN ÇAMYAR “BİRİLERİ İŞ DEĞİL DEDİKODU ÜRETİYOR, BİZİM BUNA VAKTİMİZ YOK”

Ünye’nin değişimi ve dönüşümü noktasında aralıksız çalıştıklarını belirten Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Biz iş üretiyor ve Ünye’mizi geleceğe taşımaya gayret ediyoruz. Birileri ise sadece dedikodu üretiyor. Biz aldığımız emaneti layığıyla taşımak için gayret sarf ediyoruz. Kimsenin sırtında yok, ancak bizim sırtımızda bir küfe var. Vatandaşlarımız bize %58,5 oyla bu kentin sorumluluğunu verdi ve “5 yıl boyunca da görev tevdi ediyorum” dedi. Biz ekibimizle birlikte gecemizi gündüzümüze katarak güzel hizmetler ortaya koyduk. Bunun sonuçlarını yapılan anketlerde görüyoruz. Anketlerde, aldığımız oy oranının 10-12 puan daha üzerine koyduğumuzu görüyoruz. Bizler de belediye olarak zaman zaman mahallelerimizde anketler yaparak ihtiyaç ve talep tespiti noktasında yol haritası çıkarıyoruz” diye konuştu.


09.10.2018 | Okunma Sayısı:538