ÜNYE’DE ZAFER BAYRAMI COŞKUSU

30 Ağustos Zafer Bayramı Ünye’de geniş katılımla kutlandı. Ünye Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törene genci yaşlısı çok sayıda kişi katıldı.

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Garnizon Komutanı Binbaşı Bünyamin Dönmez, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, siyasi parti temsilcileri, gaziler daire amirleri, sivil toplum kuruluşları, öğretmen, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşın katıldığı tören saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

İstiklal Marşının okunmasının ardından çelenk sunumlarına geçildi. Sırasıyla Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Garnizon Komutanı Binbaşı Bünyamin Dönmez ve Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’ın çelenk sunumlarının ardından bayramlaşma merasimi için Ünye Kaymakamlığına geçildi.

Kaymakamlıkta düzenlenen programda ise protokol üyeleri törene katılanlarla bayramlaştı.

BAŞKAN ÇAMYAR, “TÜRK MİLLETİNİN GEÇMİŞİ ZAFERLERLE DOLUDUR”

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın önemine değinen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar yayınladığı mesajında;

“Toprakları vatan yapan, onun için canını seve seve vermeye göze alanların cesaretidir. Tarihimiz boyunca vatanımız için dün olduğu gibi bugün de büyük bir cesaret ve inançla mücadelemizden vazgeçmedik. Savaşlar sadece topla, tüfekle değil, cesaret, kararlılık ve birbirine kenetlenmiş bir ulusun inanç ve azmiyle kazanılır. Bunun en güzel örneğini sergileyen halkımız, dün Büyük Taarruzla, bugün ise 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı dik duruşuyla zaferini taçlandırmıştır.

Büyük Önder, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, tarihimizdeki en büyük başarılardan birinde her türlü yokluk ve çaresizlik içindeki ulusumuza önderlik etmiş, vatan toprağının kutsallığını korumayı başarmıştır.

Her daim menfi çıkarları için Türk Ulusunu ve Anadolu topraklarını hedefe alan şer odaklarına karşı genciyle yaşlısıyla, kadınıyla-erkeğiyle savaşmaktan çekinmeyen bir ulusun evlatları olarak, her türlü iç ve dış güçle haklı mücadelemizi savunan bir millet olarak gereken tüm çabayı göstermek azmindeyiz.

Ay yıldızlı bayrağımızın altında, büyük bir yaşama onurunu bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizi büyük bir saygıyla ve minnetle anarken nice 30 Ağustosları ulus olarak birlik ve beraberlik içinde kutlamayı diliyorum” dedi.

Tören öğrenciler tarafından hazırlanan Folklor ve Spor gösterileriyle son buldu.


30.08.2018 | Okunma Sayısı:967