ÜNYE’DE BETON YOL UYGULAMASI SEL AFETİNDEN BAŞARI İLE GEÇTİ

Ünye Belediyesi’nin üst mahallelerde gerçekleştirdiği beton yol çalışması uygulamanın aşırı yağışlarda ne kadar başarılı olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Sel afetinde stabilize yollarda ciddi hasarlar oluşurken, beton yollarda herhangi bir zarar oluşmaması dikkat çekti.

Bugün Ünye’ye bağlı Hanyanı Mahallesi’nde beton yol çalışmalarını yerince inceleyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Karadeniz’in zor arazi yapısına uygun tekniklerin kullanılmasının önemine değindi. Başkan Çamyar yaptığı açıklamada; “Hanyanı mahallemizde bu sene 5 bin metrekarelik bir beton yol planlamamız var. Özellikle beton yol uygulamasının Karadeniz’in sarp arazisinde ne kadar önemli olduğunu geçtiğimiz günlerde yaşadığımız sel afetinde görmüş olduk. Bu süreçte v kanalları ile beraber yapımını tamamlamış olduğumuz beton yollarımızın hiç biri sel afetinden etkilenmedi. Malzemeli ve stabilize yollarımızın ise büyük bir bölümü zarar gördü. Şu anda halen hasar tespit çalışmalarımız devam ediyor.

14 TEMMUZ’DA Kİ SEL AFETİNDE 5,6 MİLYON LİRALIK HASAR OLUŞTU

Geçtiğimiz 14 Temmuz tarihinde yaşanan sel afetinde 5,6 milyon liralık hasar oluştuğunu ve bildirdiklerini kaydeden Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, 7 Ağustos günü yaşanan son sel afeti ile ilgili ise hasar tespit çalışmalarının sürdürüldüğünü belirtti.

Başkan Çamyar daha sonra yine Hanyanı Mahallesi Şahinoğlu mevkiinde sel afeti sırasında heyelan yaşanan bölgede incelemelerde bulundu. Heyelan kaldırma çalışmalarının tamamlandığı alanda açıklamalarda bulunan Başkan Çamyar, Ünye’de Ordu Büyükşehir Belediyemizin ve Samsun Büyükşehir Belediyemizden ve diğer kurumlardan gelen araç takviyeleri ile beraber ilk anlarda 25 nokta ve bugün itibariyle de 15 ayrı noktada çalışmalar devam ediyor.

718 KİLOMETRELİK YOL AĞI SELDEN ZARAR GÖRDÜ

Sel afetinden Ünye genelinde 718 kilometrelik yol ağının zarar gördüğünü söyleyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, maddi zarar tespitlerinin devam ettiğini ancak bu süreçte vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi noktasında çalışmaların hız kesmeden devam ettirildiğini belirtti.

 


15.08.2018 | Okunma Sayısı:1929