ÜNYE SOKAKLARI YEŞİLÇAM’I ARATMADI

Türkiye’nin farklı illerinden Ünye’ye gelen klasik otomobiller, Ünye Belediyesi tarafından düzenlenen “2. Nostaljik Araçlar Festivali’nde boy gösterdi.
Farklı modelleriyle sergilenen klasik araçlar, Ünye’yi adeta zamanda yolculuğa çıkardı. Renkli görüntülerin yaşandığı Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlar klasik otomobilleri tek tek inceleyip hatıra fotoğrafı çektirdi.

“Bu araçlarla eskileri yaşıyoruz”
İki gün boyunca düzenlenecek Klasik Araç Festivali’nde yaklaşık 70 aracın katıldığını söyleyen Mustafa Özkan, "Bugün 30 aracımızı vatandaşlarımızla buluşturduk. Ben bu arabalarla 24 sene taksicilik yaptım. Bu araçlara tutkumuz oradan geliyor. Biz her sene Klasik Araba Şenliği’ne Trabzon’a gidiyorduk, oradaki arkadaşlarımıza teklif ettik ve bu sene Ünye’de ikincisini düzenliyoruz. Bu organizasyonda desteğini esirgemeyen Ünye Belediye Başkanımız Ahmet Çamyar’a teşekkür ediyoruz” dedi.


26 senelik aracını garajında saklıyor

Klasik araçlar buluşması için Hollanda’dan Türkiye’ye gelen Hasan Kuyumcu, "Ben her klasik araç buluşmasında Hollanda’dan Türkiye’ye geldim. 26 sene önce Burdur’da askerlik yaparken bu arabaya denk geldim. 26 senedir bu araç hep garajda durdu. Senede sadece bir ay dışarı çıkardım. Şu anda da bir aylığına çıktı, Ağustos’un ortalarında yine garaja girecek. Araba yaşlı olduğu için Ünye içinde az dolaşıyorum, uzun yola gitmek istemiyorum” diye konuştu.

Klasik araç meraklısı gelin konvoyu bıraktı

Klasik araç festivalinde ilginç bir an yaşandı. Düğün günü klasik araç festivalini gören Murat ve Yasemin Kırman çifti konvoyu durdurarak klasik araçta fotoğraf çektirdi. Eşi Yasemin Kırman’ın eski araçlara meraklı olduğunu söyleyen Murat Kırman, "Buradan geçiyorduk. Eşim araçları gördü. Bizler de bu isteğini geri çeviremedik" şeklinde konuştu.
Klasik araç meraklısı Yasemin Kırman ise, "Planımızda böyle bir şey yoktu. Buradan araçlarla geçiyorduk. Ben eski arabalara çok meraklıyım. Sağ olsun eşim de kırmadı” açıklamasını yaptı.

ESKİ FİLMLERDEN ÇIKMIŞ GİBİ GÖRÜNEN 70 ARAÇ

Ünye 2. Geleneksel Klasik Araçlar Buluşmasında boy gösteren araçlar eski Yeşilçam filmlerinden çıkmış gibiydi. Sergilendikleri Ünye Cumhuriyet Meydanında yine boy gösterdikleri yılların müzikleri eşliğinde meraklıları ile buluşan araçlar, kent merkezinde ziyaretçileri adeta zamanda yolculuğa çıkardı.

BAŞKAN YARDIMCISI EREN, “ÜNYE FESTİVALLER KENTİ”

Festivalin son gününde araç sahiplerine katılımlarından ötürü madalyaları takdim eden Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Eren, Ünye’nin son dönemde bölgede festival ve etkinlikler kenti olarak anıldığını söyledi. Ünye’nin farklı bir kent olduğunun altını çizen Eren, Ünye Belediyesi olarak bundan sonra da çeşitli ve dikkat çeken etkinliklere imza atmaya devam edeceklerini söyledi.


30.07.2018 | Okunma Sayısı:2391