ÜNYE TRİATLONU İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Ünye Belediyesi ve Türkiye Triatlon Federasyonu işbirliği ile 21-22 Temmuz tarihlerinde Ünye’de gerçekleştirilecek Triatlon resmi yarışı için geri sayım başladı.

Türkiye genelinde İzmir, Kuşadası, Fethiye, Antalya, Alanya, Bursa, Balıkesir, İstanbul, Ankara, Çanakkale, Gelibolu gibi birçok ilden gelecek olan 300’e yakın triatlet Ünye’de gerçekleştirilecek olan yarışlarda mücadele edecek.

ÜNYE ARTIK FEDERASYONUN RESMİ YARIŞ TAKVİMİNDE

Ünye Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl 19-20 Ağustos tarihlerinde özel yarış olarak ilki gerçekleştirilen organizasyonda Türkiye Triatlon Federasyonu gözlemci olarak yer almıştı. Geçtiğimiz yıl 127 sporcunun yarıştığı organizasyon sonrası Türkiye Triatlon Federasyonu Ünye’de resmi yarışların yapılması kararını almıştı.

21-22 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek yarışlarda Ünye Olimpik branşta Türkiye’de ki 3 organizasyondan birine ev sahipliği yapmış olacak.

6 KATEGORİDE YARIŞ

Ünye Triatlonunda;

M3, Yıldız, Genç, Paratriatlon, Elit ve yaş grupları olmak üzere 6 kategoride yarışacak olan sporcular, yüzmede 300-375-750-1500 m, bisiklette 5- 10- 20 ve 40 km, koşuda ise 1,25-2,5-5-10 km’lik etaplarda ter dökecekler.

YARIŞLAR 2 GÜN SÜRECEK

2 gün sürecek olan yarışlarda 20 Temmuz Cumartesi günü M3, Yıldız, Genç, Paratriatlon ve Elit kategorilerinde puanlı yarışlar yapılacak. 21 Temmuz Pazar günü ise yaş grupları mücadele edecek.

21-22 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek yarışlar sabah saat 08:00’da başlayacak ve 14:00 sularında sona erecek.

PARKURLAR YAYA VE ARAÇ TRAFİĞİNE KAPATILACAK

Ünye’de gerçekleştirilecek yarışlar öncesi Cumartesi ve Pazar günleri Ünye’de bazı noktalar yaya ve araç trafiğine kapatılacak. Ünye İskelesi yanında yapılacak olan yüzme etabından sonra bisiklet yarışları için Ünye Cumhuriyet Meydanından, otogara kadar olan 2 bin 500 metrelik sahil yolu araç trafiğine kapatılacak. Aynı şekilde koşu etabının gerçekleştirileceği Ünye Cumhuriyet Meydanından Topyanı mevkiine kadar olan sahil şeridi yaya trafiğine kapatılmış olacak.

ORGANİZASYON İÇİN HUMMALI HAZIRLIK

Ünye Kaymakamlığı, Ünye Belediyesi, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Ordu Büyükşehir Belediyesi, Sahil Güvenlik, Emniyet Müdürlüğü, Sağlık grup başkanlığı ve Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyon kapsamında destek sağlıyor. Organizasyonda yüzme parkurunda 3 gümüş cankurtaran ve dalgıç ile çok sayıda tekne ve kano ve bisiklet etabında yarışçılara eşlik edecek olan motosikletli polis yarış boyunca güvenliği sağlayacak.

30 RESMİ HAKEM VE ÇOK SAYIDA GÖNÜLLÜ

Triatlon yarışlarında Türkiye Triatlon Federasyonundan 30 resmi hakem ve 30’a yakın gönüllü görev alacak.

BAŞKAN ÇAMYAR, “ÜNYE TRİATLONUNU ULUSLARARASI BOYUTA TAŞIMAK İSTİYORUZ”

Ünye’de geçtiğimiz yıl özel organizasyon olarak gerçekleştirilen ve bu yıldan itibaren resmi hale gelen Ünye Triatlonunun Ünye’nin ve bölgenin tanıtımı açısından son derece önemli olduğunun altını çizen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, önümüzde ki yıllarda Ünye Triatlonunu uluslararası bir yarış haline getirmek istediklerini söyledi. Rusya’nın Soçi kentinin triatlon sporunda oldukça aktif olduğunu kaydeden Başkan Çamyar, gerekli görüşmeleri gerçekleştirerek, yarışların uluslararası platforma taşınması için çaba sarf ettiklerini belirtti.

ÜNYE TÜRKİYE’DE Kİ EN İYİ PARKURLARDAN BİRİ

Ünye Triatlonu için kentte incelemelerde bulunan Türkiye Triatlon Federasyonu As Başkanları Ali Özgür Eriş ve Serkan Şimşek, tüm etapların uluslararası standartlara sahip olduğunu ve Ünye’nin Türkiye’de ki en iyi parkurlardan biri olduğunu söyledi.

 

 

TRİATLON YARIŞLARINDA 3 GÜN KONSER

 

Ünye Triatlonunda 20-21 ve 22 Temmuz akşamları ise konserlerle renklenecek. 20 Temmuz’da Ömür Gedik, 21 Temmuz’da Ferhat Göçer ve 22 Temmuz’da ise Buray sahne alacak.

 


18.07.2018 | Okunma Sayısı:1933