7 ÜLKEDEN GELEN DANSÇILAR ÜNYE’YE RENK KATTI

Ünye Belediyesinin 52 gün sürecek etkinlik programı kapsamında "7 Bölge 7 Ülke Uluslar Arası Halk Dansları Festivali’nin ikincisi düzenlendi.

Ünye Belediyesi tarafından bu yıl 2’ncisi düzenlenen "7 Bölge 7 Ülke Uluslar Arası Halk Dansları Festivali sona erdi.  30 Haziran- 4 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen festivale Gürcistan, Azerbaycan, Makedonya, Arnavutluk, Bulgaristan, Romanya ve Bosna Hersek ülkelerinden toplam 210 kişiden oluşan 7 ekip katıldı.

7 ülkeden gelen ekipler Ünye Cumhuriyet Meydanında ülkelerine özgü dansları 5 gün boyunca sergileme fırsatı buldular. Büyük beğeni toplayan halk danslarının yanı sıra ülkelerin kültürünü yansıtan şarkılara da zaman zaman yer verildi.

“ÜNYE’MİZE RENK KATTILAR”

Ünye’nin 52 gün boyunca renkli etkinliklere imza atarak bölgede örnek olduğunu söyleyen Ünye Başkanı Ahmet Çamyar, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da 52 gün süren şenliklerimizde 7 Ülke 7 Bölge Halk Oyunları Festivalini ikinci defa hemşerilerimizle buluşturmanın sevincini yaşadık. Festival boyunca Karadeniz'e kıyısı bulunan ülkelerin temsilcileri Ünye'mize renk kattı ve 5 gün boyunca hemşehrilerimiz halk danslarının birçok örneğini görme fırsatı buldu. Ünye’mizde misafir ettiğimiz 210 kişi de bizim kültürümüzü tanıma fırsatı buldu. Ben kendilerine ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.


05.07.2018 | Okunma Sayısı:906