ÜNYE’DE GELENEK DEVAM ETTİ

Ünye Belediyesi’nin her bayram organize ettiği kent bayramlaşmasında bu yıl da gelenek bozulmadı. Atatürk parkı sosyal tesisleri alanında gerçekleştirilen bayramlaşma merasimine siyasi parti temsilcilerinden, mülki amirlere kadar toplumun her kesimi iştirak etti.

Kent Bayramlaşma merasimine Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünye Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Bünyamin Dönmez, Milletvekili adayları, siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Programda siyasi partilerin milletvekili adayları ve ilçe başkanları da birer konuşma yaparak Ramazan Bayramını kutladılar.

ÜNYE BELEDİYE BAŞKANI ÇAMYAR, BİRLİK VE BERABERLİĞE DİKKAT ÇEKTİ

Kent Bayramlaşmasında konuşan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, sözlerine Ramazan bayramını kutlayarak başladı. Başkan Çamyar, “Bugün 30 günlük tutulan oruçlarında akabinde Cenab-ı Mevla’nın hediyesi olan bayrama kavuşmuş bulunuyoruz. Ramazan ayı içerisinde fakirleri ve yoksulları gözettik. Şimdi ise yaşlılarımızın ellerinin öpüleceği bir bayramı birlikte yaşayacağız.  Ülkemiz önemli bir seçimin arifesinde bulunuyor. Bu seçimde kardeşliğin, dostluğun, birlik ve beraberliğin en fazla ihtiyaç duyulduğu bir dönemin yaşandığını ifade etmek istiyorum. Tıpkı şu an Ünye’de bayramlaşmada yaşadığımız gibi.  Bizim dünyada daha güçlü olmak suretiyle daha fazla adaletin dağıtılacağı bir mekanizmayı da işletmeye hazır olmamız gerekiyor. İşte; bunu için birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Bu tabloyu, Ünye’den Ordu’ya, oradan da Türkiye’ye, hatta tüm İslam âlemine ve dünyaya yaymamız gerekiyor” dedi.

Ket bayramlaşmasında konuşan Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’de Ünye’nin örnek bir bayram atmosferi oluşturduğunu söyleyerek herkesin bayramını kutladı.

Ünye Belediyesi’nin kent bayramlaşma programı daha sonra katılımcıların bayramlaşması ve dualarla sona erdi.


15.06.2018 | Okunma Sayısı:981