ÜNYE'DE BETON YOL SEZONU ŞEHİT EVLERİNİN YOLLARI İLE BAŞLADI

Ünye Belediyesi 2018-2019 beton yol sezonu bugün Şehit evlerinin yolları ile başladı.

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Killik mahallesinde bulunan Şehit Yaşar Özdemir ve Şehit Osman Ustaoğlu’nun evlerine çıkan 350 mt ve 150 mt’lik yollarda başlayan beton yol çalışmalarını inceledi.

İlk çalışmanın başladığı Şehit Yaşar Özdemir’in evine çıkan 350 mt’lik yolda inceleme yapan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’ı şehidin yakınları ile bir araya gelmesi duygusal anlara neden oldu.

Killik mahalle muhtarı İsmail Akpınar Başkan Çamyar ve ekibine yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Şehit ’in mezarını ziyaret ederek dua okuyan Ünye Belediye Başkanı Çamyar, yaptığı açıklamada “2018-2019 beton yol sezonu ile ilgili ilk çalışmayı şehitlerimizin evlerine çıkan yollarda başlatmış bulunuyoruz. Kaynaklar sınırlı ihtiyaçlar ise sınırsız. Bu nedenle bu kaynakları verimli ve adil bir şekilde dağıtmakla mükellefiz” dedi.

Başkan Çamyar daha sonra yine Killi mahallesinde yapımına başlanacak olan Şehir Osman Ustaoğlu’nun evinin bulunduğu yolu ziyaret etti. Başkan Çamyar, burada da şehir yakınları ile duygusal anlar yaşadı.

Burada ki incelemenin ardından da bir açıklama yapana Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Ekiplerimiz beton yol ile ilgili altyapıyı hazırladılar ve döküm işlemlerine başladılar. Killik bölgemizde bir taraftan Ordu Büyükşehir Belediyemizin sıcak asfalt ekibi çalışıyor. Bizlerde ara mahalle yollarının yapımını gerçekleştiriyoruz. Öte taraftan yine bu bölgede kurulacak olan Organize Sanayi Bölgesinin değer tespit çalışması devam ediyor. Bu açıdan bu bölge önümüzdeki yıllarda Ünye’mizde sanayinin ve üretimin merkezi olacak” dedi.


06.06.2018 | Okunma Sayısı:1674