BAŞKAN ÇAMYAR, BAŞBAKAN YILDIRIM’DAN SÖZ ALDI

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar Başbakan Binali Yıldırım’dan Ünye-Akkuş-Niksar karayolu sözünü aldı.

Geçtiğimiz hafta iftar programı için Ünye’ye gelen Başbakan Binali Yıldırım ile iftar sonrası görüştüklerini kaydeden Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünye-Akkuş-Niksar karayolunun bitirilmesi ile ilgili Başbakan Yıldırım ile görüştüklerini kaydetti.

Ünye Belediye Haziran ayı meclis toplantısında konuşan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, görüşme sırasında Başbakan Binali Yıldırım’ın “buradan Başkanlarıma sözüm olsun Ünye-Akkuş-Niksar karayolunu bitireceğiz” dediğini belirtti.

ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNİN HUKUKİ SÜREÇLERİ İLERLİYOR

Ünye’nin merakla beklediği Organize Sanayi Bölgesinde gelinen süreç hakkında da bilgiler veren Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, kamulaştırma ile ilgili bedel tespit davalarında ilerleme kaydedildiğini söyledi. Başkan Çamyar, 3.Asliye Hukuk mahkemesinde 8 milyon 250 bin liralık bir bedel kararı çıktığını, 2.ve 3 asliye hukuk mahkemesinin kararlarının beklendiğini söyledi. İlk etapta değer tespiti yapılan miktarın gelmesi gerektiğine de vurgu yapan Başkan Çamyar, süreç bu şekilde ilerlediğini de yılbaşına kadar tamamlamış oluruz. Ancak tekrar altını çizmek istiyorum, ilk değer tespit miktarının Sanayi ve Ticaret Bakanlığından gelmesi gerekiyor” dedi.

BAŞKAN ÇAMYAR, “ÜNYE BU YIL ÇOK SAYIDA ÖNEMLİ ORGANİZASYONA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Ünye’nin her geçen gün tüm Türkiye’de dikkat çektiğini ve özellikle bölgede etkinlik anlamında en aktif ilçe olduğunu söyledi. Ünye’nin bu yıl gerçekleştirdiği etkinliklerin yanı sıra önemli organizasyonlara da ev sahipliği yapacağını belirten Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, 500 civarında üyesi olan Tarihi Kentler Birliği toplantısının Temmuz ayında Ünye’de gerçekleştirileceğini söyledi. Başkan Çamyar, yine Eylül ayında Uluslararası Çocuk Koruma Kongresinin yine Ünye’de düzenleneceğini belirtti.


05.06.2018 | Okunma Sayısı:1769